ŁKS Commercecon rządzi w Łodzi! Mistrzynie Polski ograły Grot Budowlanych

Aktualizacja: 19 gru 2023, 20:26
18 gru 2023, 21:42

Broniące mistrzowskiego tytułu siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź potwierdziły swoją dominację na “lokalnym” podwórku. W starciu 12. kolejki TAURON Ligi pokonały bowiem 3:0 Grot Budowlane, notując tym samym ósme kolejne ligowe zwycięstwo z rzędu.

Siatkarki ŁKS-u lepsze w derbach Łodzi

Prestiżowe derby Łodzi rozpoczęły się od niezwykle zaciętego, pierwszego seta. Choć siatkarki Budowlanych miały piłkę setową przy stanie 24:23, ostatecznie skuteczniejsze okazały się aktualne mistrzynie Polski. Dopięły swego dopiero przy piątej próbie, triumfując 30:28.

Drugi set również rozpoczął się od prowadzenia pełniących rolę gościń w tym spotkaniu siatkarek Budowlanych. Zawodniczki ŁKS-u odzyskały prowadzenie przy stanie 10:9 i nie oddały go przeciwniczkom już do samego końca. Tym razem wygrały ze sporą przewagą 25:17.

Trzecia partia miała nieco inny przebieg, bowiem to siatkarki ŁKS-u osiągnęły na początku gry przewagę. Zawodniczki Budowlanych były w stanie dotrzymywać kroku tak naprawdę tylko do wyniku 4:4. Później to mistrzynie Polski i choć gościnie niemal je dogoniły (19:18), ostatecznie ŁKS wygrał 25:20 i cały mecz.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani 3:0 (30:28, 25:17, 25:20)

Dzięki temu zwycięstwo, siatkarki ŁKS-u Commercecon z dorobkiem 26 punktów awansowały na trzecie miejsce, tracąc do liderującego Chemika Police osiem “oczek”. Grot Budowlani z kolei plasują się na piątej pozycji z 22 punktami na koncie.