ŁKS Commercecon wygrywa… z małym potknięciem

22 paź 2017, 23:04

Podczas 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka Muszyna podejmował ŁKS Commercecon Łódź. Spotkanie okazało się bardzo zacięte i miało swoją końcówkę dopiero w tie-breaku.

Spotkanie od samego początku  było bardzo zacięte. Przez bardzo długi czas żaden z zespołów nie mógł wyjść na prowadzenie. Siatkarki deptały sobie nawzajem po piętach. Gdy jedna z drużyn zdobywała chociaż dwa punkty przewagi, druga natychmiast doprowadzała do remisu. (15:15). Sytuacja miała ulec zmianie dopiero w końcówce. Łodzianki jako pierwsze miały szansę na zakończenie seta, jednak wystarczyła chwila nieuwagi i rywalki wyrównały wynik (24:24). Partię zakończył punktowy blok duetu Bociek-Savić (26:24).

To niepowodzenie dało przyjezdnym do myślenia, ponieważ w świetnym stylu rozpoczęły drugą odsłonę (0:5). Ich przewaga okazała się miażdżąca. Muszynianki miały ogromne problemy w przyjęciu, jak i w ataku, co niemalże uniemożliwiało im grę. Łodzianki pewnie prowadziły i wykorzystywały zamieszanie, które wytwarzało się po stronie gospodyń (7:18). Siatkarki ŁKSu zakończyły partię wynikiem 25:11 i tym samym wyrównały stan setowy spotkania.

Niemoc gospodyń trwała przez kolejnego seta. Podopieczne Bogdana Serwińskiego minimalnie poprawiły swoją grę, jednak nie na tyle, żeby powstrzymać rozpędzone łodzianki. Gospodynie cały czas musiały gonić wynik, co stawiało je w bardzo niekomfortowej sytuacji. Ostatecznie nie udało im się objąć kontroli nad boiskowymi zdarzeniami i musiały pogodzić się z przegraną 18:25.

W kolejnej odsłonie coś drgnęło w grze Muszynianek i zawodniczki były w stanie nawiązać walkę z rywalkami. Mimo wszystko łodzianki pozostawały w posiadaniu skromnej przewagi. Gospodyniom udało się zmienić stan rzeczy dopiero po asie serwisowym Roksany Brzóski (17:16). W końcówce seta przyjezdne popełniły serię błędów, dzięki czemu zawodniczki Polskiego Cukru miały szansę przedłużyć spotkanie o kolejnego seta. Partia zakończyła się przy wyniku 25:23 dla gospodyń.

Tie-break rozpoczął się od wysokiego prowadzenia ŁKS-u (0:4). Łodzianki rozpędziły się i nie dały swoim rywalkom szansy na zbliżenie się do siebie. Szybko zakończyły set i tym samym przypieczętowały swoje zwycięstwo w Muszynie (8:15).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (26:24, 11:25, 18:25, 25:23, 8:15)

MVP: Katarzyna Sielicka

Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakaszewa, Medyńska, Brzóska, Bałdyga, Flakus

ŁKS Commercecon: Kwiatkowska, Bidias, McClendon, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimienko, Strasz, Sielicka, Skorupa