LM: Dąbrowianki lepsze od mistrzyń Francji!

22 lut 2017, 19:19

W ramach rozgrywek grupy C Ligi Mistrzyń MKS Tauron Dąbrowa górnicza podejmował Saint Raphael Volley. Polki bez problemów pokonały mistrzynie Francji 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od skromnego prowadzenia gospodyń (4:2), jednak rywalki szybko doprowadziły do remisu (8:8). Zespoły grały w stałym kontakcie punktowym (15:15). Wysoką skutecznością popisywała się Tamara Kaliszuk, dzięki której dąbrowiankom udało się “odskoczyć” od rywalek (20:16). Siatkarkom z Francji nie udało się już odrobić strat punktowych. Pierwsza partia padła łupem gospodyń (25:19).

Dąbrowianki agresywnie rozpoczęły drugiego seta, już na początku zyskując przewagę (5:1). Przyjezdne popełniały dużo błędów własnych, nie radziły sobie ze skutecznymi rywalkami (9:3, 12:6). Dąbrowianki kontrolowały przebieg seta (21:15), były widocznie lepszym zespołem. Punktowa zagrywka Kaliszuk dała gospodyniom pierwszą piłkę setową (24:17). Niedługo potem rozgrywająca Saint Raphael Volley popełniła błąd i siatkarki MKS-u mogły cieszyć się z wygranej (25:17).

Kolejna odsłona zaczęła się bardzo podobnie do poprzedniej (5:1). Tym razem jednak gospodynie szybko straciły prowadzenie (5:5), na całe szczęście równie szybko je odzyskały (10:6). Siatkarkom z Francji nie udało się drugi raz zagrozić gospodyniom (14:8, 17:9). Wszystko wskazywało na to, że dąbrowianki wygrają tę partię bez większych problemów (21:10). Ostatni set spotkania zakończył się przy wyniku 25:15.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Saint Raphael Volley 3:0 (25:19, 25:17, 25:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Gnaszczyk, Horka, Weiss, Sikorska, Paszek, Kaliszuk, Lemańczyk, Cabrera, Drabek, Castiglione, Dziękiewicz

Saint Raphael Volley: Michel, Gomiero, Camera, Menghi, Kajalina, Abrhamova, Novotni-Kasic, Giardino, Pelaprat, Simidova