LM: Ekipa Joanny Wołosz zdobywa srebro!

5 kwi 2015, 19:36

Unendo Yamamay Busto Arsizio, które wczoraj bardzo pewnie pokonało Chemik Police w półfinale Final Four Ligi Mistrzyń, zmierzyło się dzisiaj z drużyną Eczacibasi Vitra Stambuł w meczu finałowym. Włoska ekipa, w której barwach występuje polska rozgrywająca – Joanna Wołosz uległa Turczynkom dosyć gładko, bo w trzech setach i musi zadowolić się srebrnym medalem.

Początek spotkania wskazywał na to, że mecz będzie niezwykle zacięty. Siatkarki wymieniały mocne uderzenia, jednak na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadziła drużyna z Busto Arsizio. Ekipa Joanny Wołosz prezentowała się naprawdę dobrze, a w wielu sytuacjach prym wiodła polska rozgrywająca! Włoszki wygrywały już czterema punktami, jednak rywalki z Turcji doprowadziły do remisu, a nawet wyszły na prowadzenie. Ostatecznie ekipa ze Stambułu wygrała pierwszą partię 25:22.

Turczynki dosyć pewnie rozpoczęły drugiego seta i praktycznie przez cały czas prowadziły. Drużyna Joanny Wołosz dzielnie walczyła, jednak nie potrafiła doprowadzić do remisu. Po drugiej przerwie technicznej zawodniczki ze Stambułu znacznie powiększyły swoją przewagę. Nie zabrakło kontrowersji na boisku, bowiem przy stanie 20:13 dla Eczacibasi Vitra Stambuł, trener Włoszek otrzymał czerwoną kartkę. Przewaga rywalek była miażdżąca i siatkarki z Włoch po raz drugi musiały uznać wyższość rywalek.

Turczynki były wyraźne lepsze już od samego początku trzeciej partii. Włoska ekipa popełniała sporo błędów, co przekładało się na wynik. Drużyna ze Stambułu prowadziła 12:8, jednak zespołowi Joanny Wołosz udało się doprowadzić do remisu 13:13. Siatkarki Eczacibasi ponownie zbudowały przewagę, jednak ich rywalki z Włoch nie pozwalały im na odskoczenie na więcej niż 3 punkty. Niestety sytuacja nie zmieniła się do końca seta i turecki zespół ostatecznie wygrał i tym samym zdobył złoty medal Ligi Mistrzyń!

Eczacibasi Vitra Stambuł – Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)