LM: Gdańszczanie triumfują po tie-breaku!

14 lut 2019, 20:42

W Gdańskiej Ergo Arenie obserwowaliśmy dziś spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów. Gospodarze prowadzili już 2:0, lecz bełchatowianie doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii lepsi okazali się miejscowi i to oni mogli opuścić boisko w lepszym nastroju.

Spotkanie w hali w Gdańsku lepiej otworzyli gospodarze (8:4). Mistrzowie Polski próbowali dogonić rywali, ale w dalszej części seta wynik korzystny był dla podopiecznych trenera Anastasiego (14:11). Miejscowi grali pewnie do końca odsłony, a ostatni punkt zdobył dla gdańszczan Maciej Muzaj.

W druga odsłonę podobnie jak i w pierwszą lepiej weszli gdańszczanie (6:4). Miejscowi w dalszej części seta przejęli kontrolę nad meczem. Gospodarze grali pewnie i górowali nad rywalami z Bełchatowa (17:11). To jednak nie był koniec. Zawodnicy bełchatowskiej Skry ruszyli do wali i wywalczyli zawziętą końcówkę (23:23). W tych decydujących fragmentach więcej odwagi pokazali gospodarze i to oni znów zwyciężyli (28:26).

Początek trzeciego seta to dość wyrównana walka (5:5, 7:7). W dalszej części odsłony do głosu doszli bełchatowianie. Ekipa mistrzów Polski uzyskała przewagę nad rywalami z Gdańska (14:16). Końcówka partii również należała do podopiecznych trenera Piazzy. Bełchatowianie triumfowali w odsłonie i przedłużyli swoją szanse w tym meczu.

Czwarta partię skuteczniej rozpoczęli gospodarze (6:4). Chwilkę potem na prowadzenie wyszli zawodnicy z Bełchatowa (8:10). Przyjezdni przejęli kontrolę nad spotkaniem i prezentowali całkiem dobrym poziom gry (14:19). Ostatni punkt w secie bełchatowianie zdobyli po błędzie Hebdy w ataku.

W decydującą odsłonę skuteczniej weszli gracze Trefla (3:1). Bełchatowianie gonili wynik i cały czas bili blisko gospodarzy a nawet doprowadzili do stanu remisowego (8:7, 9:9). Decydujące chwilę spotkania należały jednak do miejscowych. Gdańszczanie po ataku Muzaja zakończyli mecz i triumfowali 3:2.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 28:26, 21:25, 18:25,16:14)

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Janusz, Jakubiszak, Hebda, Niemiec, Mijailović, Muzaj, Schott, Mordyl, Kozłowski, Sasak Olenderek,

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Teppan, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Orczyk, Łomacz, Piechocki