LM: Jastrzębianie przegrywają po ambitnej walce!

12 lut 2015, 19:58

Jastrzębski Węgiel rozegrał dzisiaj swój pierwszy mecz w fazie play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Jastrzębianie podejmowali we własnej hali drużynę Sir Safety Perugia.

W pierwszym secie wydawało się, że nikt nie jest w stanie powstrzymać rozpędzonych gospodarzy. Jastrzębianie prowadzili już 23:13, jednak kilka kolejnych akcji padło łupem włoskiej ekipy. Ostatecznie gospodarze pozwolili rywalom na zdobycie jedynie 18 punktów w tej partii. Podrażnieni przegraną w poprzedniej partii Włosi rozpoczęli drugą odsłonę tego spotkania od mocnych uderzeń i szybko uzyskali wysoką przewagę. W końcówce seta gospodarzom udało się jednak zniwelować różnicę punktową do dwóch oczek. Mimo to w końcówce lepsi okazali się siatkarze Perugii. Najbardziej emocjonujące były dwie kolejne odsłony tego spotkania. Żadna z drużyn nie odpuszczała ani na moment. Obydwie partie rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi – trzecia partia padła łupem gości, a czwarta gospodarzy. W tie-breaku Włosi od początku zmierzali do zwycięstwa. Jastrzębianie ambitnie walczyli do samego końca – od stanu 8:13 doprowadzili do dwupunktowej przewagi. Niestety, więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Perugii, którzy wygrali 15:11, a w całym meczu 3:2.

Jastrzębski Węgiel – Sir Safety Perugia 2:3 (25:18, 21:25, 25:27, 26:24, 11:15)