Strona główna Siatkówka LM: Jastrzębski Węgiel wygrywa z Zenitem Kazań!

LM: Jastrzębski Węgiel wygrywa z Zenitem Kazań!

0
Fot. Paulina Weśniuk

Jastrzębianie ponownie lepsi od Zenitu Kazań! Podopieczni Slobodana Kovaca wygrali we własnej hali w czterech setach i są pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Jastrzębianie bardzo dobrze zaczęli spotkanie. Pierwszy set rozgrywał się zupełnie pod ich dyktando. Wicemistrzowie Rosji nie mieli wystarczających argumentów, żeby pokonać Pomarańczowych (25:18). O wiele więcej emocji przyniosła druga odsłona, gdzie gra toczyła się punkt za punkt. Zenit pokazał o wiele więcej, ale ostatecznie górą byli podopieczni trenera Kovaca. Po długiej i nerwowej grze na przewagi jastrzębianie triumfowali 30:28. “Zmęczenie materiału” nadeszło w kolejnym secie, co przyjezdni chętnie wykorzystali. Udało im się zrewanżować za dwie poprzednie odsłony i tym razem oni cieszyli się z pewnej wygranej (19:25). Na całe szczęście niemoc Pomarańczowych nie trwała długo. Na czwartą partię wyszli równie skon centrowani co na pierwszą. Tym razem nie pozwolili Zenitowi przejąc kontroli. Jastrzębski Węgiel wygrał ostatniego seta 25:23 tym samym dopisując 3 punkty do tabeli. Dzięki temu podopieczni trenera Kovaca są pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek i to z pierwszego miejsca w grupie!

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 3:1 (25:18, 30:28, 19:25, 25:23)

MVPTomasz Fornal

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak, Bucki, Rusek, Depowski, Janicki

Zenit Kazań: Sokolov, Volvich, Lichoszerstov, Ngapeth, Butko, Mikhaylov, Golubev, Woronkov, Surmachevsky, Kononov, Krotkov http://credit-n.ru/offers-zaim/webbankir-online-zaim-na-kartu.html

Komentarze