Liga Mistrzyń: Klęska ATOM-u we własnej hali

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:10
10 lis 2015, 21:08

PGE Atom Trefl Sopot przegrał z Vakifbankiem Stambuł w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń siatkarek. Klub z Wybrzeża przegrał wyraźnie, nie wygrywając żadnego seta.

W pierwszej partii Sopocianki przez długi okres zdołały nawiązać wyrównaną walkę. Prowadziły nawet 13:9, jednak najgorsze rozpoczęło się po drugiej przerwie technicznej. Ogromną przewagę osiągnęły rywalki, które wygrały premierową odsłonę do 17. Drugi set to znów dominacja zespołu gości, w którym czołowe role odgrywały trzy holenderskie siatkarki – Anne Buijs, Lonneke Sloetjes i Robin De Kruijf. Tym razem polski zespół zdołał ugrać 20 punktów. Jak się później okazało, był to najlepszy wynik biorąc pod uwagę wszystkie sety, gdyż w trzeciej partii turecki zespół zwyciężył do 18.

Porażka oznacza dla ATOM-u spadek na drugie miejsce w grupie B Ligi Mistrzyń. W swoim pierwszym meczu sopocianki pokonały bez straty seta słoweński Calcit Kamnik.

PGE Atom Trefl Sopot – Vakifbank Stambuł  0:3 (17:25, 20:25, 18:25)

PGE Atom Trefl: Tokarska, Balkestein-Grotheus, Efimienko, Radenković, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Sawenczuk, Damaske, Łukasik, Kaczmar

VakifBank Stambuł: Kirdar, De Kruijf, Sloetjes, Aydemir Akyol, Buijs, Rasić, Orge (libero) oraz Hill, Cetin