LM: Za mało sił zawodniczek Vistalu Gdynia w meczu z Nykøbing Falster

10 lis 2017, 20:30

W piątek zawodniczki Vistalu Gdynia miały kolejną szansę na zdobycie pierwszych punktów w ramach Ligi Mistrzyń. Na swoim boisku podejmowały duński Nykøbing Falster. Był to rewanż, a w pierwszym starciu gdynianki uległy 21:27. Tym razem było podobnie, Vistal miał okazję, ale finalnie kolejną wygraną odniósł Nykøbing Falster.

Początek był nerwowy dla obu stron. Pierwsze na prowadzenie wyszły rywalki Vistalu i utrzymywały je przez kolejne minuty. Pewnie rzucały i wykorzystywały kontry (3:4). Natomiast gdynianki zaliczyły mały przestój – to spożytkowały Kristansen i Ikehara, więc przewaga rosła. Zła passa gospodyń została w końcu przełamana, lecz nadal pojawiały się po ich stronie pomyłki – ponownie nie trafiła Zych, lecz dobrze spisała się Kordowiecka (4:8).

Po czasie dla Vistalu bramki zaczęły padać naprzemiennie, ale to duńska ekipa kontrolowała przebieg meczu. Słabo radziła sobie Uścinowicz, która dwukrotnie nie trafiła. Pierwszą połowę Nykøbing Falster zakończył ze sporym zapasem (10:15).

Zmotywowane do walki gdynianki rozpoczęły drugą część od udanych akcji Kozłowskiej i Janiszewskiej, która w 35. minucie została wysłana na ławkę, a Vistal musiał sobie radzić w osłabieniu. Pomimo tego, różnica zmniejszyła się do dwóch “oczek” (16:18). Gra gospodyń zaczęła się znacznie poprawiać, a bramkę remisującą ugrała Gutkowska. Jednak od tego momentu gra Vistalu się zatrzymała i kolejne akcje kończyły się fiaskiem.

Przyjezdne grały jak natchnione i zdominowały gdynianki – zdobyły siedem bramek z rzędu i znów miały ogromną przewagę (18:27). Polski zespół próbował zmniejszyć straty, ale czasu było coraz mniej. Gdynianki zaczęły częściej trafiać – dobrze spisywała się Janiszewska. To jednak było za mało i Vistal pozostaje bez zwycięstwa w LM (28:36).

Vistal Gdynia – Nykøbing Falster : (16:18)

Vistal Gdynia: Kordowiecka, Kamińska, Gapska – Janiszewska, Łabuda, Pękała, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kowalczyk, Matieli Machado, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Błaszkowska, Uścinowicz

Nykøbing Falster: Sahlholdt, Soerensen, Greve – Nielsen, E. Westberg, J. Westberg, Merg, Iversen, Lagerquist, Ikehara, Pedersen, Olsen, Wallen, C. Kristiansen, K. Kristiansen