LM: Mistrz Polski lepszy od Duńczyków!

15 lis 2015, 18:43

W spotkaniu 7. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych drużyna Vive Tauronu Kielce nie dała szans duńskiemu KIF Kolding Kopenhaga! Ekipa z Kopenhagi jest ostatnią drużyną w tabeli wiec kielczanie stawiani byli w roli faworyta.

Zawodnicy prowadzeni przez Talanta Dujszebajewa jechali do Danii w roli zdecydowanego faworyta. Musieli oni wygrać, aby dalej liczyć się w grze o pierwsze miejsce w grupie B. Jak założyli tak też zrobili. Nie było to łatwe spotkanie dla przyjezdnych, jednak zespół Vive to bardzo doświadczona ekipa i potrafili oni poradzić sobie i w tym spotkaniu. Bramki nie padały jedna za drugą (na pierwszą widzowie musieli czekać do 4 minuty), za to z jednej i drugiej strony zawodnicy wykazywali się dobrą postawą w obronie.

Pierwsze prowadzenie polska drużyna objęła dopiero w 25 minucie po golu zdobytym przez Piotra Chrapkowskiego (11:10). Seria bramek nastąpiła dopiero w 48 minucie, kiedy to zawodnicy Vive Tauronu Kielce – Cupić, Tkaczyk i Jurecki – zdobyli trzy bramki z rzędu, co z kolei przełożyło się na pierwsze wyraźne prowadzenie (25:22). W dalszej części meczu ekipa z Kielc podtrzymywała swoją dobrą passę wygrywając ostatecznie (33:25).

KIF Kolding Kopenhaga – Vive Tauron Kielce 25:33 (13:12)

KIF: Hvidt, Asmussen – Karlsson, Laen, Jorgensen, Viudes, Andersson, Augustinussen, Enderleit, Igropulo, Kuhne, Landin, Spellerberg.