LM: Orlen Wisła Płock przegrywa na wyjeździe – fatalna gra w pierwszej połowie

25 lis 2017, 19:02

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów ORLEN Wisła Płock grała na wyjeździe z HBC Nantes. Polski zespół nie był faworytem starcia – nie wygrali jeszcze żadnego spotkania, a jedynie dwa razy zremisowali. W pierwszej części sobotniego meczu zostali całkowicie zdominowani, ale w drugiej odbudowali się. Jednak postawa przez pierwsze 30 minut spowodowała, że Nafciarze ulegli 30:32.

Tragicznie zaczął się mecz dla płocczan, którzy nie popisywali się skutecznością. Natomiast miejscowi bardzo szybko “odjechali” dodatkowo wykorzystując to, że Wisła grała bez wykluczonego Obradovica (5:1). Francuska drużyna zdobywała bramki seriami i ich przewaga zwiększyła się do siedmiu “oczek”. Tempo meczu nie było zawrotne i Nantes kontrolowali sytuację na boisku.

Polska ekipa próbowała odrabiać bramki, ale mieli utrudnione zadanie, bo karę dostał Toledo (12:6). Liderem Francuzów był Burić, który w krótkim czasie zdobył trzy trafienia, a także świetnie spisywał się bramkarz Dumoulin. W końcówce pierwszej połowy padło mało goli, ale na prowadzeniu utrzymali się miejscowi (18:12).

Już na początku drugiej połowy Nafciarze dostali szansę na zmniejszenie strat – wykluczony został Faluvegi. Wisła zaczęła się odbudowywać i zdobyła trzy bramki z rzędu. Polska ekipa grała jak natchniona i miała tylko dwa “oczka” straty (18:16). Pierwszą bramkę po przerwie dla gospodarzy zdobył Tournat dopiero w 39. minucie.

Rywalizacja nabrała tempa – obie ekipy rzucały często i popisywały się ciekawymi rozegraniami. Nafciarze ryzykowali, ale opłacało im się to, bo różnica znacznie stopniała (26:23). Pomimo tego, gracze Nantes za wszelką cenę chcieli utrzymać prowadzenie i także trafiali. Wisła spieszyła się z każdym zagraniem, gdyż czasu było coraz mniej. W ostatniej minucie płocczanie rzucili jeszcze dwa gole, ale to było za mało i ostatecznie przegrali (32:30).

HBC Nantes – ORLEN Wisła Płock 32:30 (18:12)

HBC Nantes: Dumoulin, Siffert – Balaguer Romeu, Buric, Claire, Emonet, Faluvegi, Feliho, Gurbindo, Klein, Lagarde, Lazarov, Matulic, Pechmalbec, Saurina, Tournat

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski – Borbely, Daszek, de Toledo, Duarte, M. Gębala, T. Gębala, Ghionea, Ivic, Krajewski, Mihic, Obradovic, Racotea, Tarabochia, Żabic