LM: Pewna wygrana ekipy z Kędzierzyna Koźla!

13 lut 2019, 19:29

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn Koźle wywiązali się z roli faworytów i pewnie wygrali z CEZ Karlovarsko. Zdobywcy Pucharu Polski mieli jedynie kłopoty w drugiej odsłonie, spotaknie jednak wygrali w trzech partiach.

Mecz skuteczniej otworzyli siatkarze z Kędzierzyna Koźla (6:8). Zdobywcy Pucharu Polski przejęli szybko inicjatywę w spotkaniu i budowali swoją przewagę nad ekipą gospodarzy (11:16). Do końca seta polska ekipa utrzymywała wysoki poziom gry i doprowadzili szybko do zwycięstwa (19:25).

Kolejną partię znów lepiej rozpoczęli przyjezdni (3:5). W tej partii gospodarze jednak postawili trudniejsze warunki i walczyli ze wszystkich sił. Kilkukrotnie czeska ekipa doprowadziła do remisu, a nawet uzyskała przewagę (14:12). Kędzierzynianie opanowali tą sytuację i w końcówce zagrali skuteczniej. W tych decydujących chwilach zachowali więcej zimnej krwi i znów triumfowali.

Początek trzeciego seta należał do podopiecznych trenera Gardiniego (3:6). Siatkarze ZAKSY znów dominowali i górowali nad gospodarzami, przewagę budowali stopniowo, ale dość szybko (10:15). Do końca spotkania wicemistrzowie Polski pokazywali, że są najlepszą ekipą aktualnie w PlusLidze. Kędzierzynianie zakończyli spotkanie pewnie i zwyciężyli w trrech odsłonach (18:25).

VK ČEZ Karlovarsko – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (19:25, 23:25, 18:25)

VK ČEZ Karlovarsko: Beer, Dzavoronok, Vasina, Houda, O’Dea, Hudecek, Penrose, van Haarlem, Wiese, Patocka, Rejlek, Zmrhal.
Petrák, Pfeffer.

ZAKSA Kędzierzyn Kożle: Kaczmarek, Stępień, Shaw, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Koppers, R. Szymura, Kalembka, Sacharewicz, Zatorski