Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary LM piłkarzy ręcznych: Pierwsze zwycięstwo Orlen Wisły Płock

LM piłkarzy ręcznych: Pierwsze zwycięstwo Orlen Wisły Płock

0
fot: SPR Wisła Płock

Piłkarze Orlen Wisły Płock po porażce w 1. kolejce Ligi Mistrzów z Czechowskimi Niedźwiedziami pokonali w drugiej kolejce szwajcarski Kadetten Schaffhausen 27:23.

Wicemistrzowie Polski spotkanie rozpoczęli bardzo zmotywowani i na początku spotkania wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Dobrze w bramce zespołu z Płocka spisywał się Ivan Stevanović, który w poprzednim sezonie występował w szwajcarskim zespole. Płocczanie do przerwy powiększyli przewagę i po pierwszych 30.minutach schodzili prowadząc 16:12.

W drugiej części spotkania powiększyli swoją przewagę i po pierwszym kwadransie drugiej połowy wyszli na pięć bramek przewagi. “Nafcarze” po zwiększeniu przewagi dość niespodziewanie pozwolili rywalom na zmniejszenie prowadzenia do dwóch bramek, jednak końcówka należała do podopiecznych Xaviego Sabate, którzy ostatecznie zwyciężyli 27:23 i mogli cieszyć się ze zdobycia pierwszych punktów w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

ORLEN Wisła Płock – Kadetten Schaffhausen 27:23 (16:12)

ORLEN Wisła: Stevanović – Stenmalm 5, Matulić 3, Ruiz 2, Góralski, Susnja, Szita 1, Źabić 2, Mihić 4, Igropulo 3(3k), Sulić 1, Mindegia 3, Mlakar 3

Kadetten: Pilipović, Biosca Garcia – Ben Romdhane, Montoro, Kuttel 3, Csaszar 3, Schopper 1, Beljanski 3, Sesum 2, Gerbl 1, L. Maros 3, Schelker, Frimmel 4, F.Maros, Tominec 3, Herburger

Komentarze