LM: Trzy polskie drużyny zagrają w fazie grupowej!

Aktualizacja: 12 lis 2017, 22:04
12 lis 2017, 18:54

Drugi mecz pomiędzy jastrzębskim Węglem a Omonia Nikozja rozegrał się w hali w Jastrzębiu-Zdroju. Po wygranej 3:0 w poprzednim spotkaniu, jastrzębianie aby awansować do dalszej fazy Ligi Mistrzów, potrzebowali wygrać dwa sety. “Plan minimum” szybko został wykonany.

Już na początku spotkania jastrzębianie narzucili swoje tempo gry (6:4). Przeciwnicy bardzo starali się doprowadzić do wyrównania, jednak za każdym razem gospodarze uciekali (12:7). Na środku świetnie spisywał się Damian Boruch, a asem serwisowym popisał się Wojciech Sobala (17:12). Przewaga naszej drużyny rosła z każdą minutą (21:14) i wszystko wskazywało na to, że pierwsza odsłona padnie ich łupem. Podopieczni Marka Lebedewa szybko doprowadzili do końca seta i tylko jedna wygrana odsłona dzieliła ich od awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów (25:17).

Kolejna odsłona była zdecydowanie bardziej zacięta (3:3). Tym razem siatkarzom z Cypru udało się wyjść na skromne prowadzenie (8:9) i jastrzębianie mieli niemały problem, żeby przejąć kontrolę nad grą. Rodrigo Quiroga pokazywał się z bardzo dobrej strony i to miedzy innymi dzięki niemu jastrzębianie wrócili na prowadzenie (17:13). Miejscowi  byli bardzo zdeterminowani, za wszelką cenę chcieli wygrać tę partię.  Przyjezdni jeszcze próbowali poderwać się do walki, jednak bezskutecznie. Kolejna odsłona padła łupem Jastrzębskiego Węgla (25:19). Tym samym jastrzębianie przypieczętowali swój udział w tegorocznej Lidze Mistrzów!

Podobnie jak w poprzednich setach, jastrzębianie szybko wyszli na prowadzenie (8:5). Pomimo tego, że przyjezdni nie mieli już najmniejszych szans w zdobyciu awansu, nadal dzielnie walczyli (13:12). Miejscowi natychmiastowo zareagowali i po chwili powiększyli przewagę do sześciu punktów (20:14). Siatkarze z Cypru nie mogli już zagrozić jastrzębianom. Po bloku na Maurice Sidibe mieli całą serię piłek meczowych (24:16). Spotkanie zakończył potężny atak Patryka Strzeżka (25:16).

Jastrzębski Węgiel – Omonia Nikozja 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernestowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Turski, Popiwczak, Gdowski

Omonia Nikozja: A.Petrakidis, Savvidis, S.Petrakidis, Guzman, Antoniades, Adamou, Prodromou, Alexiou, Achilleos, Bagrey, Sidibe, Felix Junior, Savvides, Papachristodoulou.