LM: Porażka Mistrzyń Polski na początek rozgrywek

7 paź 2017, 16:01

Vistal Gdynia rozpoczyna zmagania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Pierwszym rywalem był duński zespół Nykøbing Falster, który był faworytem w tym starciu. Gdynianki nie były w stanie przeciwstawić się rywalowi, zostały zdominowanie i przegrały 21:27.

Początek był nerwowy po obu stronach, ale bardzo dobrze radziła sobie bramkarka Vistalu. Polski zespół mógł mieć dwie bramki przewagi, lecz brakowało im skuteczności i to gospodynie miały jedno “oczko” zapasu (4:3). Gdynianki dostały szansę na wyrównanie, gdyż wykluczona została Ikehara. Udało im się to, ale dwie minuty kary dostała Kozłowska. Tempo gry było szybkie, a liderką w drużynie gości była Zych.

Po kwadransie gry Vistalowi udało się objąć prowadzenie (7:7). Ten stan nie trwał jednak długo i duńska ekipa znów ugrała przewagę. Gdynianki popełniały sporo błędów, ale Kordowieckiej udało się obronić rzut karny wykonany przez K. Kristiansen. Pod koniec pierwszej części Vistal nie był stanie zdobyć żadnej bramki i to duński zespół schodził na przerwę ze sporą przewagą (14:10).

Od pierwszych minut drugiej połowy gospodynie dominowały. Polki nie były w stanie się im przeciwstawić i popełniały sporo błędów. Gorszy moment Vistalu przełamała dobrze dysponowana Zych. To było zbyt mało i gdynianki nie były stanie odrobić strat. Nie pomogło im nawet to, że przez chwilę grały w przewadze (20:14).

Polki traciły sporo piłek i o czas poprosił ich trener. To nic nie pomogło, rywalki wykorzystywały każdą okazję. Dodatkowo ucierpiała Kozłowska i musiała opuścić boisko. Gra Vistalu całkowicie się posypała, a ponadto karę dostała Zych (24:17). Czasu było coraz mniej – bramki ugrały Borysławska i Łabuda. Świetną dyspozycję w tym meczu pokazały bramkarki Vistalu, lecz ich koleżanki z drużyny nie wzięły z nich przykładu i finalnie Mistrzynie Polski uległy Nykøbingowi Falster (27:21).

Nykøbing Falster – Vistal Gdynia 27:21 (14:10)

Nykøbing Falster: Sahlholdt, Soerensen, Greve – Nielsen, E. Westberg, J. Westberg, Merg, Iversen, Lagerquist, Ikehara, Pedersen, Olsen, Wallen, C. Kristiansen, K. Kristiansen

Vistal Gdynia: Kordowiecka, Kamińska, Gapska – Janiszewska, Łabuda, Pękała, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kowalczyk, Matieli Machado, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Błaszkowska