LM: Porażka Skry z wicemistrzami klubowymi!

22 mar 2018, 21:58

W czwartek wieczorem mogliśmy obserwować rewanżowy mecz Ligi Mistrzów siatkarzy sezonu 2017/2018 pomiędzy wicemistrzami Polski PGE Skrą Bełchatów, a klubowimi wicemistrzami świata, drużyną Cucine Lube Civitanova. Mecz zakończył się po trzech partiach, wicemistrzowie klubowi mogli świętować awans do kolejnej rundy.

Mecz zdecydowanie skuteczniej otworzyli gospodarze (7:3). Gra włoskiego zespołu nakręcała się, wicemistrzowie Polski nie mogli złapać punktowego kontaktu z rywalami (12:7). Set powoli wkraczał w decydującą fazę, a gospodarze cały czas kontrolowali przebieg pierwszej partii (20:14). Ostatni punkt w premierowej odsłonie zdobył Cvetan Sokolov. PGE więc nie rozpoczęła najlepiej tego spotkania (25:17).

Podrażnieni przebiegiem pierwszej odsłony bełchatowianie lepiej weszli w tą partię (5:7). Gospodarze jednak szybko wrócili do gry i najpierw doprowadzili do remisu, a chwile potem sami wyszli na prowadzenie (11:9). Klubowi wicemistrzowie świata nakręcali się, grali skutecznie i utrzymywali dość wysoką przewagę (18:12). Partia zbliżała się do końca, a ekipa Cucine Lube Civitanovy pewnie zmierzała do wygrania kolejnego seta (22:18). Ostatni punkt w tej odsłonie padł po błędzie naszej ekipy. Ekipa włoska była już bardzo blisko awansu do kolejnej rundy.

Trzecią partię skuteczniej otworzyli gospodarze (6:2). Gra toczyła się dalej, a włoska ekipa cały czas kontrolowała spotkanie (11:8). Choć bełchatowianie próbowali walczyć to i tak dwa oczka przewagi na drugiej przewie technicznej mieli zawodnicy wicemistrzów klubowych (16:14). Gospodarze w końcówce powstrzymali mała pogoń naszej ekipy, przy wyniki (22:19) zawodnicy Cucine Lube mieli pewną sytuację do wygrania całego spotkania. Ostatni punkt w meczu zdobył środkowy Candellaro.

Cucine Lube Civitanova – PGE SKra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:18, 25:21)

Cucine Lube Civitanova: Sokolov, Candellaro, Sander, Juantorena, Stanković, Kovar, Christenson, Zhukouski , Grebernikov

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Janusz, Kłos, Bednorz, Katić, Ebadipour, Romać, Łomacz, Penchev, Piechocki