Strona główna Pozostałe LM tenisistów stołowych: Trzecie zwycięstwo Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki!

LM tenisistów stołowych: Trzecie zwycięstwo Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki!

0
Foto: allabouttabletennis.com

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zanotowała drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W meczu 5. kolejki tenisiści z Grodziska Mazowieckiego pokonali na wyjeździe 3:2 FC Saarbrucken Tischtennis. Czwartą porażkę w rozgrywkach zanotowała Unia AZS AWFiS Gdańsk.

W pierwszym pojedynku Panagiotis Gionis pokonał 3:1 Bojana Tokica i to Bogoria objęła prowadzenie w meczu. Niestety w dwóch kolejnych spotkaniach lepsi byli gospodarze. Najpierw Patrick Baum pokonała 3:0 Daniela Góraka, a następnie Tiago Apolonia okazał się lepszy od Artura Michalczyka.

W czwartym pojedynku zagrali Andrey Semenov i Daniel Górak. Lepszy okazał się zawodnik Bogorii, wygrywając 3:0. O końcowym wyniku musiał więc zdecydować ostatni pojedynek. A w nim Panagiotis Gionis zanotował drugie zwycięstwo w tym spotkaniu pokonując po zaciętym pięciosetowym pojedynku Patricka Bauma.

Dla tenisistów stołowych Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki jest to trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Po pięciu kolejkach zespół z Grodziska Mazowieckiego ma na koncie osiem punktów i plasuje się na 3. miejscu w tabeli grupy C.

W czwartek wieczorem swój piąty mecz rozegrała również Unia AZS AWFiS Gdańsk. Niestety tenisiści z Gdańska przegrali we własnej hali z Eslovs Ai Bordtennis 2:3.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, ponieważ w pierwszym pojedynku Yang Wang pokonał Daniela Kosibę 3:0. Do remisu doprowadził Hui Xu, który w czterech setach pokonał Mattiasa Oversjo. W kolejnym spotkaniu Matsuki Yoshida okazał się lepszy od Roberta Svenssona i to AZS AWFiS ponownie objął prowadzenie w meczu.

W czwartym pojedynku Wang Yang uległ Hui Xu 1:3 i o tym kto zwycięży w tym meczu, musiał zdecydować ostatni pojedynek. A w nim Mattias Oversjo po pięciosetowym pojedynku przegrał z Danielem Kosibą i ostatecznie to goście zwyciężyli 3:2.

Grupa B

AZS AWFiS Gdańsk – Eslovs Ai Bordtennis 2:3

Grupa C 

FC Saarbrucken Tischtennis – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

 

Komentarze