LM: Trefl Gdańsk triumfuje na zakończenie fazy grupowej!

27 lut 2019, 22:04

Trefl Gdańsk bez większych kłopotów zwyciężył w meczu grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Anastasiego już wcześniej zapewni sobie awans do dalszej fazy rozgrywek.

Początek meczu zdecydowanie należał do gości (2:7). Gospodarze próbowali walczyć, ale nie mieli zbyt wiele argumentów i nie potrafili przełamać skutecznej gry polskiej ekipy. Podopieczni trenera Anastasiego pewnie kończyli swoje własne akcje i utrzymywali pewne prowadzenie (16:20). Do końca partii gdańszczanie nie pozwolili rozwinąć się swoim rywalom i pewnie zakończyli seta atakiem (20:25).

Na starcie drugiej partii przewagę wypracowali sobie gospodarze (6:4). Goście szybko wrócili do walki i kilka chwil potem obserwowaliśmy na boisku bardzo ciekawe wymiany. Żadna z ekip nie mogła wyrwać się na większe prowadzenie (11:10, 14:15). Po skutecznych atakach Schotta i Muzaja polska ekipa uciekła na trzy oczka rywalom (15:18). Decydujące fragmenty odsłony także należały do gdańszczan. Trefl zakończył także dość pewnie i tego seta (21:25).

Trzeci seta początku pokazał kibicom na hali i przez telewizorami wyrównaną walkę obu ekip (2:2, 5:5). W środkowej części seta to jednak gospodarze uzyskali i wypracowali sobie przewagę nad polską ekipą (13:10). Gdańszczanie wcale się tym specjalnie nie przejęli i grali swoją grę w każdym elemencie. Goście ruszyli i odrabiali punkt po punkcie straty go miejscowych (16:16). Set powoli wkraczał w decydująca fazę, w tym momencie inicjatywę w grze przejęła ekipa Trefla Gdańsk (20:23). Odsłona zakończył pewnym atakiem Mijailovic.

Greenyard Maaseik – Trefl Gdańk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

Greenyard Maaseik: Cox, Wójcik, Pupart, Tammemaa, Maan, Agnits, Blankenau, Peeters, Van Heyste, Thys, Toon, Baetens, Grozdanov, J. Dronkers

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Janusz, Jakubiszak, Niemiec, Mijailovic, Muzaj, Schott, Mordyl, Kozlowski, Sasak, Olenderek