LM: Vistal Gdynia kończy przygodę z Ligą Mistrzyń

19 lis 2017, 16:59

W ostatniej kolejce LM Mistrzynie Polski mierzyły się z liderem grupy A CSM Bukareszt. Gospodynie nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł polskiej drużynie i wygrały 34:22. Vistal Gdynia kończy rywalizację z zerowym dorobkiem punktowym.

Początek spotkania był wyrównany, ale od dziesiątej minuty prowadzenie utrzymywały miejscowe. Vistal miały dwubramkową stratę do rywala, ale prezentowały się solidnie w ataku. Liderką w zespole była Zych, a także dobrze interweniowały gdyńskie bramkarki. Postawa Polek w pierwszej połowie była zadowalająca, a tuż przed gwizdkiem trafiła jeszcze Kozłowska (17:14).

Na początku drugiej części Vistal zaliczył przestój, który spowodowany był udanymi zatrzymaniami zawodniczek Bukaresztu. Przełamanie nastąpiło dopiero w 38. minucie po rzucie z dystansu wykonanym przez Uścinowicz. Miejscowe cały czas kontrolowały przebieg starcia i ich przewaga rosła. Na kwadrans do końca gdynianki miały osiem “oczek” straty. Polska drużyna zaczęła się gubić w obronie i niedokładnie rozgrywała piłkę. Tymczasem gospodynie sukcesywnie zwiększały różnicę i finalnie triumfowały ze sporą przewagą (34:22).

CSM Bukareszt – Vistal Gdynia 34:22 (17:14)

CSM Bukareszt: Iordache, Ungureanu, Grubisić – Udristoiu, Frafjord, Gulldén, Curea, Neagu, Jacobsen, Jörgensen, Ayglon, Bazaliu, Manea, Kurtović, Niombala, Hagman, Lobach, Mehmedović

Vistal Gdynia: Kamińska, Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Labuda, Pękala, Malecka, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Matieli Machado, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz, Błaszkowska