LM: Wygrana ZAKSY w Turcji!

Aktualizacja: 7 gru 2017, 08:32
6 gru 2017, 18:49

W dzisiejszy wieczór w hali Atatürk Voleybol Salonu aktualni mistrzowie Polski zmierzyli się w 1. kolejce Ligi Mistrzów z wicemistrzem Turcji Arkasem Izmir. Mecz zakończył się po trzech partiach.

Mistrzowie Polski skutecznie otworzyli mecz, wyszli na początku na dwupunktowe prowadzenie (1:3), jednak chwilę później mieliśmy remis (4:4). W dalszej części, po ataku ze środka Matića i skutecznym bloku na Rafale Buszku, zespół wicemistrza Turcji uzyskał trzypunktową przewagę (14:11). Po trzech błędach gospodarzy ZAKSA doprowadziła znów do remisowego wyniku (15:15). Rezultat remisowy utrzymywał się do końca odsłony. W końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół z Kędzierzyna i wygrał w stosunku 25:23.

Od początku drugiej partii zespoły nie mogły wypracować sobie większej przewagi, wynik oscylował w granicach remisu (3:3, 5:5). Po błędzie Torresa i zablokowaniu Buszka, to znów wicemistrzowie Turcji uzyskali trzy oczka przewagi (11:8), jednak za chwilę ZAKSA doprowadziła do remisu po 11. Tego wyniku mistrzowie Polski długo nie utrzymali, ponieważ na drugiej przerwie znów przegrywali trzema punktami (16:13). Ekipa z Polski dzięki skutecznej grze doprowadziła do remisu (20:20). W końcówce partii byliśmy świadkami emocjonującej gry na przewagi, lepsza ostatecznie w tej grze i całym secie okazała się polska drużyna (30:28).

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, ponieważ ekipa ZAKSY uzyskała dwupunktowe prowadzenie (3:5). Przewaga polskiej drużyny w dalszej części powiększyła się do pięciu oczek (9:14). Jednak ta zaliczka nie trwała długo, cztery punkty w serii zdobyli wicemistrzowie Turcji i znów w końcówce mogło być nerwowo (15:16). Mistrzowie Polski opanowali sytuację i uzyskali trzy punktową przewagę (20:23). Ostatni punkt w meczu zdobył atakiem Sam Deroo 25:23.

Arkas Izmir – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (23:25, 28:30, 23:25)

Arkas Izmir: Fromm, Matic, Gökgöz, Sánchez, Koç, Kaya, Mert, Yönet i Lagumdzija

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Toniutti , Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres , Deroo , Jungiewicz, Zatorski