LM: ZAKSA triumfuje w Kremerowie!

Aktualizacja: 1 lut 2023, 13:41
4 mar 2020, 16:00

ZAKSA po ciężkim meczu wygrała z Kuzbassem Kremerowo 3:2. Tym samym kędzierzynianie postawili pierwszy krok ku awansowi do półfinałów Ligi Mistrzów.

Po fantastycznej fazie grupowej (ZAKSA wygrała wszystkie spotkania w stosunku 3:0) kolejnym etapem dla Mistrzów Polski był ćwierćfinał przeciwko Kuzbasowi Kremerovo.

Początek spotkania nie poszedł po myśli naszego zespołu. Pełna hala dodawała gospodarzom skrzydeł, Mistrzowie Rosji prowadzili od pierwszego gwizdka, aż do samego końca seta. Pierwsza odsłona padła łupem miejscowych – 25:22. Kędzierzynianie w kolejnej partii wyglądali już o wiele lepiej. Nawiązali równą walkę i przez całego seta “bili” się z rywalami w ścisłym kontakcie. Ostatecznie szczęście dopisało podopiecznym Nikoli Grbicia, kędzierzynianie triumfowali 26:24. Niestety, Mistrzowie Polski nie kontynuowali dobrej gry w kolejnym secie. Siatkarze Kuzbassu ponownie kontrolowali sytuację. Szybko wypracowali przewagę, co pozwoliło im grać spokojnie swoją siatkówkę. ZAKSA musiała pogodzić się z porażką 17:25. Jeżeli kędzierzynianie chcieli doprowadzić do tie-breaka, musieli bardzo mocno się spiąć. Tak też zrobili – walczyli bardzo ofiarnie. Przyniosło to oczekiwany rezultat. Polska drużyna ponownie wygrała na przewagi (tym razem 27:25) i tym samym dorpowadzila do tie-breaka. Początek decydującej partii zdecydowanie należał do przyjezdnych. Niestety, nie udało im się utrzymać przewagi i już po chwili miejscowi dogonili. Zespoły szły łeb w łeb i wszystko ponownie miało rozstrzygnąć się na granicy. Spotkanie zakończył widowiskowy as serwisowy Kamila Semeniuka (14:16).

Kuzbass Kremerowo – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 24:26, 25:17, 25:27, 14:16)

Kuzbass Kremerowo: Karpuchow, Kobzar, Siwożelez, Paszycki, Szczerbakow, Kerminen, Poletajew

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski, Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Semeniuk, Baroti, Smith, Parodi