LM: ZAKSA wygrywa swoją grupę i melduje się w fazie play-off!

28 lut 2018, 19:20

Ostatnią dla polskich zespołów kolejkę fazy grupowej otworzyliśmy w bardzo przyjemny sposób. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na swoim boisku Arkas Izmir i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie (E). Tym samym Mistrzowie Polski awansują do fazy play-off turnieju.

Zespoły dobrze weszły w spotkanie, już od samego początku walcząc zaciekle punkt za punkt (4:4). Ostatecznie to gospodarzom udało się zdobyć dwa “oczka” prowadzenia (8:6) i utrzymanie ich wcale nie było takim trudnym zadaniem (12:7). Przyjezdni widocznie nie grali swojej najlepszej siatkówki, ciągle się gubili, co podopieczni Andrei Gardiniego z chęcią wykorzystywali (17:10). Nim się obejrzeliśmy set zbliżał się do końca. Miejscowi bez żadnego problemu utrzymywali duży dystans punktowy (21:15). Całą partię wygrali 25:17.

Poirytowani takim obrotem spraw przyjezdni rozpoczęli drugiego seta z wysokiego “C” (1:5). Trener Gardini musiał interweniować i poprosił o czas dla swojej drużyny. To było to, czego ZAKSA potrzebowała. Mistrzowie Polski szybko wyrównali (6:6), a następnie starali się przejąć kontrolę nad grą. Nie było to takie proste, rywale dzielnie walczyli. Zespoły przez jakiś czas grały punkt za punkt (11:11, 15:14), aż ostatecznie miejscowi wyrwali się na prowadzenie (19:15). Nie pozwolili sobie go odebrać i triumfowali również w drugiej odsłonie, tym razem 25:19.

Drugi wygrany set dał ZAKSIE niesamowitą pewność siebie na początku kolejnej odsłony (6:2). Zawodnikom Arkasu Izmir niestety szybko udało się zmniejszyć straty punktowe (9:9). Od tamtej pory toczyła się walka punkt za punkt. Obydwie drużyny  grały równo i ciężko było jednogłośnie wyłonić lepszy zespół (15:15). Set powoli zbliżał się ku końcowi, a sytuacja nie wyjaśniała się (19:19). Ostatecznie Mistrzom Polski udało się wyjść na prowadzenie po punktowym bloku Kamila Semeniuka (23:21). Przyjezdni próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak bezskutecznie. ZAKSA zakończyła spotkanie wygrywając w trzeciej partii 25:23.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Arkas Izmir 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Zapłacki, Semeniuk, Zatorski, Banach

Arkas Izmir: Fromm, Jovović, Matić, Durmaz, Gokgoz, Koc, Gulmezoglu, Lagumdzija, Pereira Bravo, Sikar, Kaya, Ergul, Mert