LM: ZAKSA wygrywa w znakomitym stylu z Modeną!

31 sty 2019, 20:04

Zdobywcy Pucharu Polski rozegrali dziś kolejny mecz w Lidze Mistrzów. Tym razem kędzierzynianie wygrali z włoskim gigantem, Azimutem Modeną. Wicemistrzowie Polski wciąż liczą się w grze o dalszą fazę LM.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni (4:7). Gospodarze nie spoczęli na laurach i zabrali się do odrabiania strat. W środkowej części seta wynik był już remisowy (15:15). Za kilka chwil rywale ZAKSY znów odskoczyli na kilka oczek (16:19). Wicemistrzowie Polski znów straty odrobili (22:22), ale trzy ostatnie akcje należały do gości i to zespół rywali zwyciężył w premierowej odsłonie.

W druga partie obie ekipy weszły z wyrównaną grą (4:4, 7:7). Mówiąc ogólnie, wicemistrzowie Polski wychodzili kilka razy na prowadzenie, ale praktycznie za każdym razem rywale z Włoch stan seta wyrównywali (16:14, 16:16). Końcówka partii również była niezwykle emocjonująca. Zespoły pokazywał prawdziwą walkę”na noże”. Ostatecznie w decydujących chwilach lepiej poradzili sobie gospodarze (26:24) i to oni doprowadzili do wyrównania stanu meczu 1:1.

Początek trzeciej odsłony należał tym razem do gospodarzy (8:6). Włoska ekipa próbowała dogonić ekipę Andrei Gardiniego, ale kędzierzynianie walczyli i utrzymywali przewagę z pierwszych minut odsłony (16:14). W końcówce partii zawodnicy ZAKSY powiększyli swoją przewagę do trzech oczek (22:19) i widać było wyraźnie, że zmierzają do kolejnego triumfu.

Czwarty set lepiej otworzyli siatkarze z Włoch (4:7). Wicemistrzowie Polski szybko opanowali sytuację i powrócili do gry z poprzednich partii (8:8). Za kilka chwil kędzierzynianie przejęli inicjatywę i zdobyli dość pewne prowadzenie (17:14). Siatkarze Modeny jeszcze ruszyli do walki i doprowadzili do stanu remisowego (19:19). Decydujące momenty partii należały zdecydowanie do podopiecznych trenera Gardiniego. Zdobywcy tegoroczne Pucharu Polski zwyciężyli w odsłonie (25:22) i w całym spotkaniu 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Azimut Modena 3:1 (22:25, 26:24, 25:21, 25:22)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle:Kaczmarek, Walawender, Toniutti, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Koppers, Wójtowicz, Kalembka, Sacharewicz, Zatorski

Azimut Modena: Christenson, Keemink, Bednorz, Pierotti, Urnaut, Kaliberda, Van Der Ent, Holt, Anzani, Pinali, Zajcew, Truocchio, Rossini,