Strona główna Siatkówka Europejskie puchary LM: Zenit Kazań w finale!

LM: Zenit Kazań w finale!

0

Zenit Kazań potwierdził, że był faworytem i bez większych problemów zwyciężył w półfinale z Sir Safety Perugia 3:0 i zagra po raz kolejny w wielkim finale Ligi Mistrzów! Ekipa Perugi zagra z ZAKSĄ o brązowy medal!

Pierwsza odsłona praktycznie od początku była pod kontrolą gospodarzy. Klubowi Mistrzowie Świata wypracowali przewagę na początku i do końca ją utrzymywali. W końcówce pierwszej partii świetnymi zagrywkami popisał się Leon. Włoska ekipa walczyła do końca, jednak ostatnie słowo należało do drużyny Zeniu Kazań (22:25).

Podopieczni trenera Alekno również i kolejną odsłonę otworzyli mocnym akcentem. Utrzymywali wysoką skuteczność w ataku i dominowali praktycznie w każdym elemencie. Wygraną w tej odsłonie zapewnił atak Michajłowa (20:25).

Trzecia partia na początku była dość wyrównana. Dopiero gdy w polu zagrywki pojawił się Wolwicz, mistrzowie klubowi uzyskali dwa oczka przewagi. Ekipa z Rosji potwierdzała, że jest faworytem i lepszą ekipą. Choć zawodnicy Perugii próbowali, to nie mieli zbyt wiele to powiedzenia i musieli uznać wyższość gospodarzy (20:25).

Sir Safety Perugia – Zenit Kazań 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

Sir Colussi Sicome: Russell, Zajcew, Atanasijewić, De Cecoo, Anzani, Podrascanin, Colaci oraz Berger, Siirila, Shaw

Zenit Kazań: Anderson, Wolwicz, Leon, Butko, Samoylenko, Michajłow, Werbow

Komentarze