LM: Zwycięstwo mistrzów Polski w pierwszym meczu ćwierćfinałowym!

Aktualizacja: 15 mar 2019, 07:25
14 mar 2019, 19:52

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym LM, PGE Skra pokonała w czterech odsłonach rosyjską ekipę -Zenit Sankt Petersurg. Mistrzowie Polski udadzą się do Rosji z solidną zaliczką

Spotkanie od skutecznej gry rozpoczęli mistrzowie Polski (7:3). Gospodarze pokazywali znakomitą grę i nie dawali rozwinąć się rywalom (13:9). W decydującym momencie pierwszej odsłony przewaga gospodarzy wzrosła i była dość pewna (21:16). Końcówka także należała dla naszego zespołu, który pewnie zakończył tę odsłonę (25:18).

W drugiej partii na początku odskoczyli goście z Rosji (2:7). Mistrzowie Polski kompletnie się pogubili i nie mogli złapać rytmu gry (7:14). Ekipa Z Rosji przejęła zdecydowanie kontrolę nad partią, budując coraz większą zaliczkę nad bełchatowianami (8:19). Do końca odsłony miejscowi nie zdołali się odbudować i zdecydowanie przegrali (13:25).

Początek trzeciego seta znów należał do gospodarzy (7:4). Goście oczywiście nie zamierzali odpuszczać i dość szybko doprowadzili do remisu (10:10). Emocję w tej partii towarzyszyły nam do samej końcówki. Żadna z ekip nie mogla wyrwać się na większe prowadzenie (13:13, 16:15). W najważniejszym momencie odsłona skuteczniejsi okazali się mistrzowie Polski. Bełchatowianie zagrali świetną końcówkę i zwyciężyli (25:22).

Kolejny set lepiej otworzyli mistrzowie Polski (8:6). Przyjezdni próbowali odrobić przewagę i przełamać grę bełchatowian (11:10). Gospodarze dalej grali swoją siatkówkę i budowali przewagę nad ekipą z Rosji (18:14). Końcówka była niezwykłym pokazem siatkówki miejscowych. Goście zupełnie nie mogli zatrzymać akcji i odrobić choćby kilka oczek (22:17). Mecz zakończył udany atak Ebadipoura na lewym skrzydle.

PGE Skra Bełchatów – Zenit Sankt Petrerburg 3:1 (25:18, 13:25, 25:22, 25:18)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły (10), Kłos (10), Kochanowski (12), Katic (10), Ebadipour (18), Łomacz, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan (1), Szalpuk (2) i Rodriguez (1),

Zenit Sank Petersburg:Antipkin (4), Siwożelez (8), Grozer (23), Safonow (6), Wołkow (7), Divis, Kriwiczenko (libero) oraz Pankow i Makarenko (7)