LN: Koniec pięknej serii Polek! Serbki lepsze od Biało-Czerwonych…

Aktualizacja: 9 cze 2019, 17:09
4 cze 2019, 19:39

To nie był dzień dla Biało-Czerwonych. Podopieczne Jacka Nawrockiego pierwszego dnia rywalizacji w belgijskiej części turnieju przegrały z Serbkami 0:3.

Mistrzynie świata od samego początku narzuciły wysokie tempo. Polki próbowały dotrzymać im korku, ale nie było to wcale łatwe (2:4). Serbki bez żadnego problemu utrzymywały przewagę (4:6). Biało-Czerwonym udało się odwrócić sytuację gdy Blagojević zaatakowała po skosie w aut (8:7). Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. Smarzek i Mędrzyk dzielnie i odpowiadały na ataki rywalek (12:12). Po drugiej przerwie technicznej przeciwniczkom jeszcze udało się uciec z punktami (14:16), ale nie na długo. Po autowym ataku Lazović wynik kolejny raz się wyrównał (17:17). Sytuacja odwróciła się dopiero w samej końcówce seta, gdzie to podopieczne Jacka Nawrockiego zyskały przewagę (23:20) . W ostatniej chwili Serbki zareagowały i zaczęła się gra na przewagi, którą niestety nasz zespół przegrał (25:27).

Biało-Czerwone lepiej zaczęły drugiego seta (3:1) Tym razem udawało im się utrzymać dystans i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły trzema “oczkami” (8:5). Niestety, chwilę później zaczęły tracić koncentrację, pojawiło się dużo błędów i z przewagi nie zostało prawie nic (12:11) Nim się obejrzeliśmy to Serbki wyrównały i po raz kolejny gra toczyła się punkt za punkt. Mistrzynie świata trochę szybciej niż w poprzednim secie przejęły kontrolę nad grą (19:20) i tym razem również utrzymały ją aż do ostatniego gwizdka partii. Kropkę nad “i” postawiła sprytna kiwka Lazović. Polki musiały pogodzi się z porażką 21:25.

Ponownie Polki miały kontrolę nad grą i to niemalże od pierwszej minuty seta (4:2, 7:4). Serbkom co prawda udało się dogonić rywalki, a już chwilę później mogły cieszyć się z przewagi (8:6, 9:10). Biało-Czerwone dwoiły się i troiły, ale nie był w stanie odwrócić prowadzenia z powrotem na swoją korzyść (14:16). Końcówka ponownie należała do mistrzyń świata. Mecz zakończył efektowny as serwisowy Mirković (22:25).

Porażka z Serbkami jest dla Biało-Czerwonych dopiero drugim niepowodzeniem w Siatkarskiej Lidze Narodów. W pierwszym tygodniu turnieju, podczas imprezy w Opolu przegrały z Włoszkami 2:3.

Polska – Serbia 0:3 (25:27, 21:25, 22:25)

Polska: Pleśnierowicz, Smarzek, Efimienko-Młotowska, Kąkolewska, Grajber, Mędrzyk, Stenzel, Stysiak, Alagierska, Witkowska, Nowicka, Różański

Serbia: Bjelica, Blagojević, Lazović, M. Popović, Mirković, Aleksić, Pusić, Gocanin, Antanasijević, Savić