Strona główna Siatkówka Siatkarska Liga Narodów LN: Polacy triumfują z Chińczykami, piąta wygrana biało-czerwonych!

LN: Polacy triumfują z Chińczykami, piąta wygrana biało-czerwonych!

0

Biało-czerwoni potwierdzili swoją wysoką formę. Bez większych problemów ograli Chińczyków 3:0 i pozostają bez porażki w tej edycji Ligi Narodów!

Początek dzisiejszego spotkania należał do naszych rywali. Chińczycy prowadzili już dwoma punktami, ale biało-czerwoni szybko zerwali się do walki i już na pierwszym czasie uzyskali dwa oczka przewagi (8:6). W dalszej części dobrze w polu serwisowym prezentował się Nowakowski. Podopieczni trenera Lozano mieli ogromne problemy z przyjęciem. Polacy pewnie prowadzili i zmierzali do zwycięstwa (16:10). W końcówce z dobrej strony pokazał się Szalpuk oraz Kwolek. Chińczycy nie potrafili odpowiedzieć na skuteczną grę naszych siatkarzy i nie dali rady odrobić strat.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli Chińczycy. Goście na początku odskoczyli naszym siatkarzom na kilka oczek (1:5). Szybko o czas poprosił o czas szkoleniowiec Polaków Vital Heynen. Biało-czerwoni wrócili do pewnej gry i odrobili straty (6:6). W dalszej części obserwowaliśmy grę punkt za punkt. Żadna z ekip nie mogła wyjść na większe prowadzenie (12:12). Następnie inicjatywę przejęli gospodarze. Na drugim czasie technicznym biało-czerwoni uzyskali cztery oczka zaliczki (16:12). W końcówce Nasi rywale popełnili sporo własnych błędów. Polacy nie stracili koncentracji i wygrali także i tą odsłonę (25:18).

Początek trzeciej odsłony był dość wyrównany. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszli Nasi reprezentanci (7:5). Chińczycy pokazywali że nie zamierzają odpuszczać i pokazali dość dużo walki (10:10). Biało-czerwoni jednak konsekwentnie wykonywali założone cele i na drugim czasie zyskali cztery oczka więcej od rywali (16:12). Końcówka partii była dość emocjonująca, goście odrobili kilka punktów i obserwowaliśmy ciekawą walkę. W decydujących fragmentach skuteczniej zagrali Polacy. Nasza ekipa zwyciężyła pewnie (25:21) i pozostanie jak na razie bez przegranej w Lidze narodów.

Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)

Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Paweł Zatorski oraz Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj

Chiny: Chuan Jiang, Chen Zhang, Haixiang Du, Meng Liu, Shuhan Rao, Ruantong Miao, Jiahua Tong oraz Rui Li, Jingyin Zhang, Daoshuai Ji

 

Komentarze