Strona główna Siatkówka Reprezentacja LN: Polskie Orły gospodarzem turnieju inaugurującego.

LN: Polskie Orły gospodarzem turnieju inaugurującego.

0
foto: FIVB

Jeszcze mamy w pamięci obronę tytułu Mistrza Świata, PlusLiga się rozkręca. Nie sposób jednak nie myśleć o przyszłorocznym sezonie reprezentacyjnym.

Orły Heynena będą gospodarzami inaugurującego turnieju, który zostanie w dniach 29 maja do 2 czerwca. Jednak miejsce rozegrania turnieju nie jest jeszcze znane.

Liga Narodów od tego sezonu zastąpiła Ligę Światową, a triumfatorami pierwszej edycji zostali Rosjanie.

Przyszłoroczna edycja odbędzie się według takiej samej formuły. 16 reprezentacji będzie rywalizować w pięciu turniejach, a pięć najlepszych z klasyfikacji generalnej plus gospodarz wystąpią w Final Six.

Terminarz Ligi Narodów mężczyzn:

 

  1. tydzień (31 maja-2 czerwca):

 

Grupa 1: Chiny (gospodarz), Niemcy, Iran, Włochy

Grupa 2: Argentyna (gospodarz), Bułgaria, Kanada, Portugalia

Grupa 3: Polska (gospodarz), USA, Brazylia, Australia

Grupa 4: Serbia (gospodarz), Francja, Rosja, Japonia

 

  1. tydzień (7-9 czerwca):

 

Grupa 5: Chiny (gospodarz), Bułgaria, Polska, Francja

Grupa 6: Rosja (gospodarz), USA, Włochy, Portugalia

Grupa 7: Japonia (gospodarz), Argentyna, Brazylia, Iran

Grupa 8: Kanada (gospodarz), Niemcy, Australia, Serbia

 

  1. tydzień (14-16 czerwca):

 

Grupa 9: Portugalia (gospodarz), Brazylia, Chiny, Serbia

Grupa 10: Bułgaria (gospodarz), Japonia, Włochy, Australia

Grupa 11: Iran (gospodarz), Kanada, Polska, Rosja

Grupa 12: Francja (gospodarz), Argentyna, USA, Niemcy

 

  1. tydzień (21-23 czerwca):

 

Grupa 13: USA (gospodarz), Japonia, Chiny, Kanada

Grupa 14: Włochy (gospodarz), Argentyna, Serbia, Polska

Grupa 15: Iran (gospodarz), Francja, Portugalia, Australia

Grupa 16: Brazylia (gospodarz), Bułgaria, Niemcy, Rosja

 

  1. tydzień (28-30 czerwca):

 

Grupa 17: Australia (gospodarz), Argentyna, Chiny, Rosja

Grupa 18: Brazylia (gospodarz), Włochy, Kanada, Francja

Grupa 19: Bułgaria (gospodarz), Iran, Serbia, USA

Grupa 20: Niemcy (gospodarz), Japonia, Polska, Portugalia

 

Turniej finałowy (10-14 lipca)

 

USA (gospodarz) plus pięć najlepszych drużyn z rundy zasadniczej

 

 

Komentarze