LNK: Pewny triumf Polek z Koreankami!

31 maj 2018, 19:31

Biało-czerwone w kapitalnym stylu pokonują w meczu Siatkarskiej Ligi Narodów Koreanki. Polki odniosły tym samym swoje trzecie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Od początku spotkania Polki pokazywały, ze zamierzają walczyć o każdą wygraną. Szybko odskoczyły rywalkom, już na pierwszą przerwę nasze reprezentantki schodziły z pięcioma punktami zaliczki (3:8). W dalszej części serią dobrych zagrywek popisała się Smarzek. Polki prowadziły spokojną i pewna grę i nie dopuszczały rywalek do odrobienia choćby części strat. W końcówce biało-czerwone miały aż 10 oczek przewagi nad rywalki i pewnie zmierzały do skończenia partii. Polki zdeklasowały rywali i bardzo pewnie triumfowały w premierowej odsłonie.

Początek kolejnego seta był dość wyrównany. Ale Polski szybko opanowały sytuację i wróciły do świetnej gry z pierwszej partii. Biało-czerwone znów odskoczyły na sześć oczek rywalkom (3:9). Od tej pory podopieczne trenera Nawrockiego dawały popis gry. Kontrolowały przebieg spotkania i bez większych problemów zapisały także i drugą odsłonę na swoją korzyść.

Po dwóch słabych partiach Koreanki na początku trzeciego seta pokazały walkę i uzyskały dwa oczka przewagi (4:2). Polki po przerwie technicznej wróciły do skutecznych akcji z dwóch poprzednich setów. Znów dominowały w ataku i w polu serwisowym. W końcówce trzeciej i jak się okazało ostatniej partii biało-czerwone znów miały bezpieczna i pewną przewagę nad Koreankami (9:18). Choć widać było że nasze rywalki chcą walczyć to Polki zachowały do końca zimną krew i zwyciężyły w trzeciej odsłonie oraz w całym spotkaniu.

Korea Południowa – Polska 0:3 (11:25, 15:25, 16:25)

Korea Południowa: Heejin Kim, Hyo Hee Lee, Jeongah Park, Sohwi Kang, Jaeyeong Lee, Eunjin Park, Myungok Yim  oraz Seoyeun Yoo, Dayeong Lee i Hyun Jung Na

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska , Grajber , Mędrzyk, Smarzek , Witkowska oraz Mucha (1), M.Łukasik i Nowicka