Lotos Trefl Gdańsk w półfinale!

3 mar 2015, 22:49

Poznaliśmy ostatniego półfinalistę tegorocznych rozgrywek w Pluslidze. Przypomnijmy, że wcześniej awans do półfinału zagwarantowały sobie zespoły z Bełchatowa, Rzeszowa oraz Jastrzębia.

W drugim spotkaniu pomiędzy ekipami z Gdańska i Bydgoszczy padł wynik 3:1 dla zespołu gospodarzy. W pierwszym spotkaniu tych ekip drużyna z północy Polski wygrała po zaciętym boju 3:1. W ten sposób zespół trenera Anastasiego może świętować największy sukces w historii klubu, jakim niewątpliwie jest awans do półfinału. W półfinale zespół z Gdańska zmierzy się z drużyną z Bełchatowa, z kolei Asseco Resovia zagra z Jastrzębskim Węglem. Natomiast Transfer Bydgoszcz czeka teraz mecz z ekipą MKS Banimexu Będzin.
Samo spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie to Gdańszczanie kontrolowali przebieg seta, praktycznie od początku do końca. W końcówce Bydgoszczanie doszli zespół z Gdańska na tylko jeden punkt, jednak gospodarze pewnie wygrali pierwszą odsłonę, głównie dzięki świetnym atakom Mateusza Miki. Drugi set do stanu 10:10 był wyrównany, jednak potem to Bydgoszczanie odskoczyli na kilka punktów i nie pozwolili sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii. Trzecia odsłona miała podobny przebieg. Do pierwszej przerwy technicznej wynik wyrównany, lecz po przerwie to gospodarze odskoczyli na 4 punkty i do końca kontrolowali przebieg tego seta, powiększając nawet swoją przewagę i pewnie wygrywając trzecią partię. Czwarty set – jak się później okazało ostatnia odsłona tego meczu. Gdańsk od początku uzyskał kilkupunktową zaliczkę i nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa i awansu do półfinału!

Lotos Trefl Gdańsk – Transfer Bydgoszcz 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:16)
MVP: Marco Falaschi (Lotos Trefl Gdańsk)
Lotos Gdańsk: Troy, Falaschi, Grzyb, Gawryszewski, Mika, Schwarz, Gacek (L) oraz Czunkiewicz

Transfer Bydgoszcz: Jarosz, Woicki, Jurkiewicz, Duff, Waliński, Cupković, Nally (L) oraz Wolański, J.Nowakowski, Marshall, Murek, Gunia