Lotos Trefl Gdańsk z kolejnym zwycięstwem!

11 lis 2015, 19:58

W 3. kolejce Plus Ligi na hali w Częstochowie zmierzył się tamtejszy AZS Częstochowa oraz Lotos Trefl Gdańsk. Po zmiennych czterech setach kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisali Wice Mistrzowie Polski

W pierwszym secie od samego początku lepiej spisywali się Gdańszczanie, szybko wyrabiając sobie dwupunktowe prowadzenie i z taką przewagą schodząc na pierwszą przerwę techniczną (6:8). Po powrocie na boisku gospodarze pokazali jednak siłę swojej gry, wyrównując wynik z Lotosem Trefl Gdańsk (10:10). Dalsza gra Częstochowian zaczęła się dość szybko jednak sypać, co skutecznie wykorzystali Wice Mistrzowie Polski, wychodząc na czteropunktowe prowadzenie podczas drugiej przerwy technicznej (12:16). Bardzo dobra gra drużyny gości nie dawała w końcówce najmniejszych wątpliwości co do wyniku pierwszej partii i tym samym Gdańszczanie wyszli w dzisiejszym spotkaniu na prowadzenie (16:25).

Druga partia rozpoczęła się wyrównaną rywalizacją (3:3), jednak tym razem na pierwszą przerwę techniczną na prowadzeniu zeszli gospodarze (8:5). Zawodnicy Lotosu Trefl Gdańsk zaczęli popełniać sporo niewymuszonych błędów własnych, co przełożyło się na rosnącą przewagę AZSu Częstochowy i ich prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:11). Gdańszczanie walczyli zawzięcie do samego końca, zmniejszając znacząco przewagę akademików (21:18), jednak było to za mało aby zatrzymać ich dobrą i skuteczną grę, dzięki której wyrównali oni wynik w dzisiejszym spotkaniu (25:20).

Trzeci set był najbardziej wyrównany w dzisiejszym spotkaniu i gra punkt za punkt ciągnęła się do pierwszej przerwy technicznej, na którą to jednak na prowadzeniu schodziła AZS Częstochowa (8:7). Dalsza gra nadal nie przyniosła żadnych zmian i dopiero na drugą przerwę techniczną Gdańszczanie schodzili na dwupunktowym prowadzeniu (14:16). W końcówce Wice Mistrzowie pokazali swoją siłę i skuteczność, z którą gospodarze w żaden sposób nie potrafili sobie poradzić i tym samym drużyna gości wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu (21:25).

Czwarta partia zaczęła się analogicznie do poprzednich, bardzo wyrównaną walką (5:5), a na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu był AZS Częstochowa (8:7). Sytuacja bardzo szybko jednak się odwróciła i Gdańszczanie podwyższyli skuteczność, dzięki czemu byli już na czteropunktowym prowadzeniu podczas drugiej przerwy technicznej (12:16). Częstochowianie mieli problemy z komunikacją, przez co mocna spadła ich skuteczność, co wykorzystali zawodnicy Lotosu Trefl Gdańsk, którzy w końcówce wyprzedzali gospodarzy już o 5 punktów, ktrych nie dali sobie odebrać i zakończyli partię i całe spotkanie na swoją korzyść (20:25).

AZS Częstochowa – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (16:25, 25:20, 20:25)

MVP: Piotr Gacek

AZS Częstochowa: Buniak, Lipiński, Redwitz, Szalacha, Szymura, Wawrzyńczyk, Stańczak, Janus, Kowalski, Patak, Polański, Stelmach, Bik.

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Gawryszewski, Troy, Mika, Hebda, Gacek, Stępień, Schulz, Schwarz, Ratajczak, Dębski.