LPK w Kranju: Klimov znów pierwszy!

Aktualizacja: 29 lip 2019, 18:07
6 lip 2019, 13:41

Jewgenij Klimov wygrał drugi konkurs zaliczany do cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019. W słoweńskim Kranju okazał się lepszy od Timi Zajca i Piusa Paschke.

Dokładnie w tym samym składzie panowie stali na podium wczorajszych zawodów. Różnica tkwi w tym, że na pierwszej pozycji zmagania zakończyli ex aequo Klimov z Zajcem, zaś, podobnie jak dziś, trzecią lokatę wywalczył Pius Paschke.

W dzisiejszym konkursie Rosjanin uzyskał 112 i 116 metrów, co dało mu łącznie 258,4pkt. Drugiego Zajca wyprzedził o zaledwie 0,4pkt. Słoweniec był bliski zwycięstwa, ale 105,5 metra z drugiej serii zepchnęło go na 2. pozycję. W pierwszej poszybował aż 112,5 metra, czym wyprzedzał późniejszego triumfatora i swojego rodaka – Tilena Bartola.

Po 60 punktów znów sięgnął Pius Paschke. Zawodnik z Niemiec skoczył 105,5 oraz 104,5 metra, co pozwoliło na uzyskanie 241,4pkt.

Po za podium zmagania zakończyli Japończyk – Naoki Nakamura oraz czwarty skoczek wczorajszego konkursu – Polak – Maciej Kot.

Tym samym biało-czerwoni nie stanęli na podium inauguracyjnych zmagań w Kranju.

Po punkty sięgnęli jednak wszyscy nasi zawodnicy. 10. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, 15. pozycję wywalczył Andrzej Stękała, zaś zdyskwalifikowany we wczorajszych zmaganiach Klemens Murańka ukończył konkurs na 14. lokacie.

Po za trzydziestką znalazł się Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza był 42.

W konkursie sklasyfikowano 54 zawodników.