Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie LPK w Wiśle: Dominacja Murańki

LPK w Wiśle: Dominacja Murańki

0
fot. Karolina Koster

Klemens Murańka zwyciężył w drugim konkursie LPK rozgrywanym w Wiśle. Polski skoczek zdominował rywali wygrywając z ponad dziesięciopunktową przewagą. 

Podopieczny Macieja Maciusiaka prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 131 metrów. W drugiej wywalczył 134, dzięki czemu zdobył ostatecznie 265,4 pkt.

Na drugim stopniu podium uplasował się Mortiz Bauer. Niemiec uzyskał 127 i 127,5 metra.

3. miejsce przypadło drugiemu z Polaków. Na podium wskoczył Paweł Wąsek. Skoczek z Cieszyna zajmował po pierwszej serii 7. pozycję, lecz nie przeszkodziło to w awansie na jedną z najwyższych lokat. Zawodnik prowadzony przez Macieja Maciusiaka uzyskał 124 i 125 metrów.

W pierwszej piątce uplasowali się także: Cestmir Kozisek (Czechy) i Aleksander Zniszczoł (Polska). Nasz rodak skoczył 127 i 129 metrów.

Do czołowej dziesiątki wskoczył również Andrzej Stękała. Zwycięzca z serii próbnej zajął ostatecznie 7. miejsce.

W drugiej serii niedzielnej rywalizacji oglądaliśmy: Adama Niżnika (14. miejsce), Kacpra Juroszka (18. miejsce) i Jana Habdasa (29. miejsce), dla którego są to pierwsze w karierze punkty CoC. Szesnastoletni zawodnik uzyskał tym samym dożywotnie prawo startu w PŚ i LGP.

Bez punktów konkurs ukończyli: Tomasz Pilch, Mateusz Gruszka, Bartosz Czyż i Wiktor Pękala.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Klemens Murańka wskoczył na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK. Liderem pozostaje Japończyk – Keiichi Sato.

Komentarze