LPK we Frenstacie: Joakim Aune najlepszy w Czechach

16 sie 2019, 21:23

Za nami pierwszy konkurs LPK w czeskim Frenstacie. Zwycięzcą okazał się Norweg – Joakim Aune. Miejsca na podium wywalczyli także Rok Justin i Klemens Murańka.

Norweski zawodnik prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 100 metrów. W drugiej skoczył 98,5 metra, dzięki czemu uzyskał łącznie 248,8 pkt.

Tuż za Norwegiem znalazł się skoczek ze Słowenii, który przegrał z Aune o zaledwie 0,3 pkt. Justin uzyskał 98,5 oraz 99,5 metra.

Na podium dzisiejszych zmagań znalazł się triumfator dwóch konkursów w Wiśle – Klemens Murańka. Podopieczny Macieja Maciusiaka skakał po 100,5 i 99,5 metra. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0,8 pkt.

Blisko podium był Paweł Wąsek, który początkowo plasował się na wysokim – 5. miejscu. Ostatecznie zawodnik został zdyskwalifikowany i spadł na 30. pozycję.

Tym samym 5. lokatę wywalczył Andrzej Stękała. Polak uzyskał 98 i 98,5 metra. Tuż przed nim rywalizację zakończył Czech – Filip Sakala.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Markus Schiffner (Austria), Matthew Sokup (Kanada), Masamitsu Ito (Japonia), Claudio Moertg (Austria), Gregor Deschwanden (Szwajcaria).

Po punkty sięgnął także Kacper Juroszek. Polski skoczek uzyskał 96,5 i 95,5 metra, dzięki czemu wywalczył 11. pozycję.

Na pierwszej serii rywalizację zakończył Tomasz Pilch, który znalazł się na 49. miejscu. W konkursie sklasyfikowano 62 skoczków.