LPK we Frensztacie: Murańka drugi!

30 sie 2015, 09:14

Klemens Murańka ponownie stanął na podium Letniego Pucharu Kontynentalnego. Tym razem młody Polak zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Austriakiem Clemensem Aignerem.

21-latek pierwsze miejsce przegrał o zaledwie 0.4 pkt. Mimo to, możemy być zadowoleni z jego formy, gdyż jego skoki są coraz lepsze oraz regularniejsze. Inni Polacy zaprezentowali się nieco gorzej – Aleksander Zniszczoł był 12., Krzysztof Leja 16., Przemysław Kantyka 20., a Grzegorz Miętus 23. Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do najlepszej 30-ki.
W klasyfikacji generalnej, najwyżej sklasyfikowany z polskich skoczków jest właśnie Murańka, który zajmuje drugie miejsce, a do lidera Anze Laniska traci 23 punkty. Trzeci w tej samej klasyfikacji jest Przemysław Kantyka, a piąty.. Dawid Kubacki, który startował w dwóch konkursach i oba wygrał.
Następne konkursy LPK mają odbyć się w austriackim Stams, w dniach 12-13 września. Do końca cyklu pozostało jeszcze 6 konkursów.