LSK: Bank Pocztowy Pałac gromi w Bydgoszczy Energę MKS Kalisz.

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:46
10 lut 2020, 19:35

W pojedynku zamykającym 18. serię Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz rozgromił Energę MKS Kalisz, wyraźnie górując we wszystkich trzech setach. Było to bardzo ważne zwycięstwo bydgoskich siatkarek wobec szans na grę w fazie play-off.

Większość obserwatorów zmagań kobiecej siatkówki spodziewała się zaciętego spotkania, ale nic takiego nie nastąpiło.

Już na początku pierwszej partii zawodniczki Pałacu agresywnie podeszły do gry, czym zaskoczyły swoje rywalki. Wyborną formą błysnęły Fedusio i Balmas. Wprawdzie wprowadzenie w drugiej części seta Brzezińskiej na chwilę ożywiło grę zespołu Kalisza i przewaga miejscowych stopniała do 2. punktów (21-19), lecz końcówka już zdecydowanie należała do bydgoszczanek, które wygrały 25-20.

Drugi akt spotkania tylko w pierwszej fazie dał nadzieję na wyrównaną walkę. Tak było do stanu 11-11. Potem gospodynie podkręciły tempo akcji a zdobywając 4 punkty z rzędu sprawiły, że odtąd set rozgrywał się pod ich dyktando. W tej partii znakomitymi zagraniami popisywała się Żurowska. Siatkarki Bydgoszczy grając spokojnie na rozegraniu i w ataku pewnie zmierzały do końca seta, będąc w nim lepsze o 6 punktów (25-19).

W trzecim secie walka o prymat trwała przez ledwie kilka piłek. Energa MKS była mobilizowana dobrymi akcjami Ptak, lecz tej siatkarce jak i koleżankom zespołu na długo animuszu nie wystarczyło. Bank Pocztowy Pałac kontynuował z powodzeniem misję zwycięstwa w tym meczu z kompletem punktów i na wygraną akcję gości odpowiadał kilkoma kończonymi piłkami. Ze zbudowanej 4. punktowej przewagi (11-7) w niedługim czasie zrobiło się 8 punktów dominacji siatkarek z Bydgoszczy, a w końcowej fazie seta i meczu przewaga gospodyń była momentami miażdżąca. Set zakończył się wyraźnym zwycięstwem Pałacu 25-15. Po zwycięstwie bez straty seta rosną akcje bydgoskich siatkarek w kontekście walki o pierwszą “ósemkę”.

BANK POCZTOWY PAŁAC – ENERGA MKS 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

MVP: Patrycja Balmas

Bank Pocztowy: Balmas, Jagła, Ziółkowska, Stencel, Mazurek, Żurowska, Vanzurova, Biedziak, Fedusio

Energa MKS: Hurley, Ptak, Jasek, Rybak, Szperlak, Centka, Helić, Budzoń, Vesović, Brzezińska, Kulig, Łysiak, Kontowicz