LSK: Cenne zwycięstwo Enei PTPS Piła w Bielsku-Białej

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:40
8 sty 2020, 19:51

W meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet BKS Stal Bielsko-Biała przegrał u siebie z Eneą PTPS Piła 1:3, tym sposobem drużyny zrównały się punktami w tabeli i do samego końca będą toczyły zaciętą walkę o miejsce w czołowej “ósemce”

Pierwsze akcje meczu to festiwal błędów pilanek, przez co BKS prowadził (3:0). Zespoły stosunkowo dobrze radziły sobie w przyjęciu. Podobnie jak w większości meczów to Różański stanowiła o sile ofensywnej gospodyń (7:3). Słonecka za sprawą swoich świetnych, kąśliwych zagrywek doprowadziła do wyrównania (7:7). z kolei w zespole gości pierwsze skrzypce grała Kazała (9:9). Następnie wyszły one na prowadzenie po autowym ataku Kowalczyk (9:11). Trzeba podkreślić fatalne przyjęcie BKS-u  w tej fazie seta. Kazała atakowała po antence, a następnie została zablokowana (13:11). Sprytnie zagrała w piątą strefę Różański (15:12). Dobry blok pomagał w utrzymywaniu przewagi gospodyniom (18:15) Po ciasnym skosie atakowała Kossanyiova (21:16). Seta zakończyła atakiem po bloku Różański 25:21

Na początku partii trwała wymian ciosów obu drużyn (4:4) Kazała atakowała w siatkę (6:4) Po autowym ataku Kowalczyk pilanki wyszły na prowadzenie (8:9), przewagę powiększyła Kazała (8:10). Kowalczyk atakowała po bloku, znów odwracając wynik (11:10). Toczyła się bardzo wyrównana gra punkt za punkt (13:13)(14:14) Słonecka sprytnie kiwała (15:17) Kowalczyk sprytnie splasowała w 9. metr (19:20). Różański skutecznie zaatakowała tyłem do siatki (21:21). Wtedy przytrafiła się seria błędów zespołu z Bielska-Białej i set zakończył się wynikiem 21:25

W początkowej fazie seta zespoły wzajemnie “badały się” (4:4) Po obu stronach mieliśmy do czynienia z dużą liczbą błędów, dobrze zaatakowała Słonecka (6:6). Po drugiej stronie siatki przez blok przebiła się Kossanyiova (8:6). Urban skończyła na podwójnym bloku (10:8). Ponikowska dwa razy świetnie zablokowała Różański (12:12). DeHoog po wejściu na boisko skończyła atak (14:14). Urban kiwnęła w środek boiska (17:17). Kossanyiova zaatakowała w aut (19:21), pomimo przewagi w warunkach fizycznych siatkarek BKS-u, to Pilanki prezentowały dużo lepszą technikę oraz przyjęcie. Po bloku znakomicie obiła Kowalczyk (22:22). Końcówka to już typowa ” nerwówka” na przewagi, w której większym opanowaniem wykazały się zawodniczki z Piły 25:27

Czwarty set lepiej rozpoczął się dla zespołu gości, bielszczanki bardzo miotały się w grze (2:4). Pilanki grały lepiej w dosłownie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (3:6). Po wygranym pojedynku na siatcę Moskwy gospodynie doprowadziły do wyrównania (8:8), Różański zaatakowała potężnie po prostej (12:11). Po drugiej stronia siatki dobrą zmianę dała Gawlak, która zastąpiła kontuzjowaną Ponikowską (12:14). Dobrze funkcjonował blok drużyny przujezdnych (16:19). Po długiej akcji świetnie skończyła po skosie Gawlak, szczęsliwie przedarła się na drugą stronę Urban (16:21). Kazała spokojnie obiła bielski blok (20:23). Blok na Kossanyiovej zakończył spotkanie w Bielsku-Białej

BKS Stal Bielsko-Biała- Enea PTPS Piła 1:3 (25:21,21:25,25:27,22:25)

MVP : Paula Słonecka

BKS Stal Bielsko-Biała: Różański,Kowalczyk, Kossanyiova, Krajewska, Moskwa, Świrad, Drabek, Dąbrowska, Wellna, DeHoog

Enea PTPS Piła : Słonecka, Kazała, Urban, Ponikowska, Bednarek, Bolimowska, Saad, Szubert, Gawlak