LSK: Koncertowa gra Radomki. Pałac bez punktów

Aktualizacja: 17 sty 2023, 09:51
17 lut 2020, 19:51

Na zakończenie zmagań w 19. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet E’Leclerc Radomka nie dała szans w Radomiu Bankowi Pocztowemu Pałac Bydgoszcz, zwyciężając w trzech setach. Z zaprezentowaną dyspozycją radomianki powinny bez większych problemów sprolongować ligowy byt.

Pierwszy set obfitował w zmienność sytuacji boiskowych. Obie drużyny najlepiej czuły się w ataku. Z innymi elementami gry w siatkówkę było różnie. Prowadzenie kilkakrotnie zmieniało właścicielki. W środku seta wydawało się, że bydgoszczanki ze skuteczną w ataku Balmas powinny pierwsze rozdanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Siatkarki z Radomia niezbyt dobrze rozumiały się na rozegraniu i podbiciu, a przyjezdne osiągnęły 4. punkty przewagi (11-15). Druga część seta była już inna w ich wykonaniu. Przełomowym był moment, kiedy w polu zagrywki stanęła Kubacka. Trudne serwy środkowej Radomki dawały pewność gospodyniom w dalszych okresach poszczególnych akcji. Serwisowy serial uwieńczony został podwójnym blokiem, po którym miejscowi kibice cieszyli się z pierwszej piłki setowej (24-21). Zawodniczki Pałacu nie ustąpiły, lecz partię otwarcia oddały po ataku niezawodnej Jones-Perry 2. punktami (25-23).

Podbudowane prowadzeniem siatkarki Radomki z optymizmem rozpoczęły drugiego seta. Szybko po udanych akcjach Jones-Perry i Azizovej wywalczyły 4. punkty przewagi (7-3). W tej początkowej fazie seta nie udało się gospodyniom tego tempa utrzymać. Żurowska i Fedusio zademonstrowały skuteczność na siatce i niebawem był w tym secie wynik remisowy (10-10). To jednak tyle na co było stać bydgoszczanki. Przyjezdnym coraz częściej przytrafiały się błędy własne, a po stronie radomianek jak natchniona grała Biała. W pole Pałacu bezkarnie wpadały piłki, w którym na tym poziomie wpadać nie powinny. Zaraz po części środkowej seta radomianki wręcz znokautowały swoje rywalki, dorzucając do swojego stanu 6. punktów z rzędu i podwyższając prowadzenie do 9. punktów (22-13). Bezproblemowy set zakończył się wyraźnym zwycięstwem reprezentantek Radomia 25-16.

W ostatnim secie wyrównana walka była do polowy seta (13-13). Potem wrócił u bydgoszczanek koszmar błędów własnych, w tym przyjęcia. Wśród gospodyń dalej jak w transie grała na lewym ataku Jones-Perry, wiele trudnych piłek kończyła biała. Siatkarki Pałacu zanim rozeznały o co chodzi, znów musiały oglądać plecy rywalek (17-13). Tą różnicę radomianki utrzymywały. Wprawdzie chwilowa dekoncentracja miejscowych dała nadzieję bydgoszczankom (22-20), ale z dzisiejszą dyspozycją nie miały za chwilę czego szukać. Radomianki wygrywając tego seta 25-21 i cały mecz 3-0 doczekały się swojego tańca radości . Z taką formą drużyna z Radomia nie powinna mieć problemów z utrzymaniem się w ekstraklasie.

E’LECLERC RADOMKA RADOM – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:0  (25:23, 25:16, 25:21)

MVP: Renata Biała

E’LECLERC RADOMKA RADOMKA: Lazcano, Bodasińska, Witkowska, Laskowska, Bałucka, Azizova, Kubacka, Bałucka, Bałuk, Biała, Zaborowska,Olczyk,Szczepańska-Pogoda, Jones-Perry

BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ: Balmas, Jagła, Ziółkowska, Stencel, Reszelewska, Mazurek, Żurowska, Vanzurova, Biedziak, Fedusio, Rapacz