LSK: Lider nie zwalnia tempa. Chemik pokonał Pałac

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:55
24 sty 2020, 22:53

Serial zwycięstw Chemika Police został dziś przedłużony do piętnastu zwycięstw. W tylu spotkaniach tego sezonu LSK siatkarki lidera tabeli nie znaleźli pogromczyń. Kolejną ofiarą kapitalnie grającej ekipy z Polic były dziś siatkarki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz.

Starcie w Policach z punktu interesów obu drużyn i zajmowanej pozycji w tabeli ważniejsze było raczej dla ekipy z Łodzi. To Pałac Bydgoszcz po ostatnich porażkach znaleźli się na skraju “ósemki” i nie chcąc dotknąć niemiłej niespodzianki na koniec fazy zasadniczej musi szukać punktów. Na północnym-zachodzie kraju jest to wręcz niemożliwe.

W pierwszym i drugim secie dzisiejszego pojedynku trwała zacięta walka, w której Bydgoszczanki nie dawały za wygraną. Do połowy partii dorównywały rywalkom, wychodząc nawet na niewielkie prowadzenie. Dobra postawa Stencel i Fedusio w pierwszym secie sprawiła, że Policzanki musiały wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Prowadząc 20-18 jeszcze tliła się w przyjezdnych nadzieja na odbicie tego seta, ale wówczas na wysokie obroty wkroczyły Amerykanki Silva i Salas, a dzięki temu miejscowe nie miały problemu z wygraniem pierwszego seta pewnie 25-20.

Jeszcze dłużej trwała walka o prymat w drugim secie. Do ostatniej piłki siatkarki Chemika nie mogły być pewne wygrania partii, ale ambitne zawodniczki gości znów musiały uznać wyższość liderek tabeli. W tym secie było bliżej Bydgoszczankom do ugrania seta, dzięki lepszej grze blokiem i w czujnej obronie w parterze.

W trzecim secie zaznaczyła się już większa przewaga gospodyń, które ze spokojem, zmierzały do zwycięstwa. Mimo niezłych roszad w drużynie gości, gdzie na parkiecie dobrymi akcjami imponowała rezerwowa Balmas, wciąż siatkarkom z Bydgoszczy nie było łatwo. Gra tej zawodniczki jak i pozostałych koleżanek wystarczyły na dotrzymywanie kroku faworytkom tylko w pierwszej fazie seta. Później poszło jak z górki – Chemik osiągnął 6. punktową przewagę (19-13).  Siatkarki Pałacu odrobiły szybko (19-16), lecz na więcej już ich stać nie było. Policzanki stanowczo oraz konsekwentnie grały na zachowanie przewagi i ostatniego seta tego meczu wygrały 25-21.

GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:0 (25:20,25:23, 25:21)

GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE: Polak, Grajber, Trushkina, Kowalewska, Bednarek, Nowakowska, Wasilewska, Salas, Łukasik. maj-Erwardt, Mędrzyk, Silva

BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ: Balmas, Jagłas, Ziółkowska, Stencel, Reszelewska, Mazurek, Zurowska, Venzurova, Biedziak, Różyńska, Fedusio, Rapacz