LSK: Pewne zwycięstwo ŁKS-u!

24 mar 2019, 19:46

We własnej hali siatkarki ŁKS Commercecon Łódź podejmowały BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w swoim pierwszym meczu fazy play-off. Łodzianki na zakończenie fazy zasadniczej uplasowały się na czwartym miejscu, natomiast siatkarki z Bielska na szóstej lokacie.

Bielszczanki rozpoczęły spotkanie od asa serwisowego Julii Nowickiej (0:1) i z pewnością również dzięki jej zagrywce na tablicy pojawił się wynik 0:5. Przyjezdne nie zwalniały tempa, na zagrywce pojawiła się Kornelia Moskwa i również popisała się świetnym zagraniem zza 9 metra (2:8,2:9).

Gospodyniom udało się nadrobić kilka punktów (7:10, 11:13), jednak bielszczanki zdołały „obronić” przewagę blokując między innymi Zuzannę Efimienko pojedynczem blokiem na prawej stronie (12:17). Jednak „szaleńcza” gra przyjezdnych na początku partii sprawiła się w drugiej fazie seta łodzianki były w stanie je dogonić (19:19,20:20). Dzięki asowi serwisowemu Agaty Wawrzyńczyk gospodynie wyszły na prowadzenie (21:20). Bardzo efektywna gra blokiem łodzianek w końcówce pozwoliła im na zwycięstwo w tej partii (25:21).

Tym razem lepszy początek zanotowały łodzianki (4:1,6:1). Bielszczanki w tej partii nie potrafiły znaleźć żadnej odpowiedzi na świetną grę gospodyń ( 10:4, 12:6, 14:6). Mimo starań drużyny z Bielska łodzianki nie wypuszczały przewagi ( 16:10, 19:12, 22:12). Siatkarki z Bielska nie zamierzały się jednak poddać i dzielnie walczyły o wynik (23:20). Mimo starań drugi set również padł łupem gospodyń ( 25:20).

Trzeci set bielszczanki rozpoczęły dwoma efektownymi blokami (0:2). Trzeci set zaczął przypominać to, co działo się w pierwszej partii ( 3:3, 3:6,3:9). Zdecydowaną liderką w drużynie z Bielska była w tej partii Olivia Różański. Przyjezdne kontrolowały przebieg tego seta ( 6:12, 11:16, 13:22). Ostatecznie sięgnęły po zwycięstwo w tej partii (18:25).

Gospodynie jest podrażnione porażką w poprzednim secie z nową energią rozpoczęły czwartą odsłonę (5:1,8:4). Przez długi czas łodzianki utrzymywały dystans (12:9, 14:11, 15:13). Jednak bielszczanki zdołały doprowadzić do remisu (17:17). Łodzianki utraciły wypracowaną przewagę, przez co nie czuły się już tak pewnie. Udało im się jednak ponownie wyjść na prowadzenie (22:20,23:20) i zwyciężyć w całym meczu 3:0.

ŁKS Commercecon Łódź- BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 ( 25:21,25:20,18:25, 25:21)

Składy:

ŁKS Commercecon Łódź : Wójcik, Bidias, Bociek, Wójcik, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, Strasz

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała : Mucha, Nowicka, Moskwa, Konieczna, Różański, Maj-Edwart