LSK: Radomka się postawiła, lecz nie przeszkodziła Developresowi w kolejnym zwycięstwie

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:05
25 lut 2020, 20:06

Dwudzieste zwycięstwo odniosły siatkarki Developres Sky Res Rzeszów w tegorocznych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Dzisiejszy mecz w Radomiu dobrze otworzył się dla miejscowej E’Leclerc Radomka Radom, ale potem na parkiecie rządziły rzeszowianki i wygrały pozostałe trzy sety.

Dwoma skutecznymi blokami przywitały siatkarki Radomki wiceliderki tabeli. Radomska nawałnica rozwinęła się na dobre i w pierwszym okresie meczu miejscowe zdecydowanie prowadziły (7-1). Azizova, Jones-Perry i Szczepańska-Pogoda wykorzystywały niemal każdą okazję do punktowania. Podbudowane dobrym początkiem gospodynie także w dalszym ciągu seta nie nie oddawały pola rywalkom, wśród których potrząsnąć zespołem próbowała Blagojević. Mimo lepszej gry rzeszowianek w dalszej części gry, blisko finiszu seta wciąż miejscowe miały sporo zapasu (20-15). Potem jednak twardy charakter w ofensywie zaprezentowała Mlejnkova, zaś po bardzo długiej wymianie przewaga Radomki stopniała do 2.punktów (21-19). Chwilę potem zawodniczki Developresu nie wytrzymały ciśnienia kolejnych akcji popełniając dwa błędy i dystans powiększył się do 4. punktów (24-20), a niebawem radomianki zasłużenie dorobiły się wygranej w secie otwarcia (25-22).

Po zmianie stron drugi set zaczął się jak pierwszy – dwoma punktowymi, lecz dla odmiany piłki spadły po stronie radomianek. Koncentracja drużyny z Rzeszowa pozwoliła na postawienie rywalek już na początku w trudnej sytuacji (1-6). Coraz lepiej grał blok Developresu, a posyłane na prawe skrzydło przez Valentin-Anderson piłki kończone były przez Zaroślińską-Król. Jeszcze przy stanie 6-10 niezbyt zadowolony z gry swoich zawodniczek trener Antiga wziął czas, ale już potem inicjatywa jego podopiecznych nie podlegała dyskusji (9-18). Końcówka seta to duża intensywność zmian po obu stronach, która nie mogły wpłynąć na losy seta. Rzeszowianki pewnie wyrównały stan meczu na 1-1, po zamknięciu seta błędem w ataku radomianek i rezultatem 18-25.

W kolejnej partii nieco lepiej ponownie zaczęły rzeszowianki, lecz miejscowe szybko się pozbierały i wynik przez kilka minut był na styku (4-5, 5-6, 6-7). Wydarzeniom na parkiecie ton zmieniła Blagojević, co chwilę zaskakując radomianki niekonwencjonalnymi zagraniami. Dość szybko Developres odjechał z wynikiem, niebawem dublując miejscowe (7-14). W dalszej części seta zawodniczki z Radomia dzięki atakom Azizovej  i Jones-Perry, a także rozkojarzeniu rzeszowianek zmniejszyły dystans do 4. “oczek”(14-18). Także później toczyły zacięty bój o dalsze zmniejszenie strat, a z dobrej strony prezentowały się wciąż Szczepańska-Pogoda, do której doszły Bałucka i Laskowska. Jednak rutyna bogatszych w osiągnięcia rywalek już na nic więcej w tym secie nie pozwoliła. Developres ze spokojem kontrolował przebieg trzeciej odsłony, wygrywając drugi set z rzędu identycznym wynikiem (18-25).

Tylko do stanu 5-5 elektryzował zgromadzonych widzów przebieg czwartego seta. Potem nastąpiły dwa niewymuszone błędy Białej i Dedelopres rozpoczął dominację (5-7). W kolejnych akcjach w ataku bezbłędne były Zaroślińska-Król oraz Mlejnkova, a akcje przyjezdnych zyskiwały na jakości z minuty na minutę. Przybyszki z Rzeszowa osiągnęły 6. punktów przewagi (7-13). Radomianki wciąż zagrzewała do dalszej walki Jones-Perry i na chwilę przewaga nieco zmalała (10-14). Niewiele potem klasę na siatce demonstrowała Witkowka, zamieniając ataki na punkty po nagraniach Valentin-Anderson. “Rysice” ponowiły bezpieczną 6. punktową przewagę (10-16), która jeszcze tylko raz zjechała do 4.punktów (15-19). W końcowej fazie pojedynku gra rzeszowianek nie pozostawiła Radomce żadnych złudzeń. Młody i ambitny zespół zostawił na boisku wiele zdrowia, lecz punktów ostatecznie nie zdobył. 25-17 wygrał czwartą, ostatnią partię Developres i cały mecz 3-1.

E’LECLERC RADOMKA RADOM  – DEVELOPRES SKY RES RZESZÓW 1:3  (25:22, 18:25, 18:25, 17:25)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E’LECLERC RADOMKA Radom: Bodasińska, Witkowska, Laskowska, Bałucka, Azizova, Laskowska, Kubacka, Bałuk, Biała, Olczyk, Szczepańska-Pogoda, Jones-Perry

DEVELOPRES SKY RES Rzeszów: Polańska, Witkowska, Hawryła, Blagojević, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Mlejnkova, Valentin-Anderson, Gałucha, Krzos, Zaroślińska-Król, Przybyła