LSK Tauron Liga: Developres nie zawiódł kibiców. Trzy punkty rzeszowianek na inaugurację

20 wrz 2020, 19:54

Develpopres Sky Res w meczu inaugurującym rozgrywki LSK Tauron Ligi nie zawiódł swoich sympatyków, pokonując #VoleyWrocław 3-1. Zwycięstwo ekipie znad Wisłoka nie przyszło łatwo, gdyż wrocławianki wygrały pierwszego seta i nie zamierzały również tanio oddać skóry w następnych.

Pierwsze spotkania inauguracyjnej serii rozgrywanej od czwartku sypnęły niespodziankami, więc potyczka rzeszowianek i wrocławianek szykowała też sporą dawkę emocji.

Już set otwarcia pokazał, że rzeszowiankom łatwo nie będzie. Zespół z Wrocławia bardzo dobrze pracował blokiem, co skutecznie przeszkadzało w osiągnięciu przez gospodyń przewagi. Co prawda miejscowym po akcjach Polańskiej, van Ryk oraz Blegojević udało się na chwilę oderwać od rywalek (6-4 i 7-5), ale przyjezdne bardzo szybko opanowały sytuację wychodząc w środkowej części seta na dwupunktowe prowadzenie (11-13, 13-15), by później po kilku szkolnych błędach wicemistrzyń podwyższyć je do słusznych rozmiarów (14-19). Prym wśród wrocławianek wiodły Natalia Murek oraz Anna Bączyńska.

Mimo starań miejscowych, siatkarki z Wrocławia nie zmarnowały okazji, aby tę pierwszą partię rozstrzygnąć na swoją korzyść wynikiem 25-22.

W drugiej odsłonie rzeszowianki wzięły się ostro do roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Ekipa z Wrocławia próbowała nawiązać wyrównaną walkę, lecz po drugiej stronie miały inne rywalki żadne uzyskania szybkiej przewagi. Rzeszowianki uzyskały zatem nieznaczną przewagę, ale potem miały już nieco łatwiej, za sprawą między innymi trudnych zagrywek Fidon-Lebleu.

Po ataku z prawego skrzydła Kiery Van Ryk do trzech punktów wzrosła różnica Developresu (12-9), a za chwilę dystans powiększył się do 4 “oczek” (13-9).

#VolleyWrocław stawiał jeszcze opór w środkowej części seta, lecz po efektownych i skutecznych blokach Polańskiej i Van Ryk zapas rzeszowianek wynosił już 6 punktów (18-12). Zawodniczki z Wrocławia poderwały się do walki przy stanie (22-15) i po wielu udanych akcjach ale też błędów przeciwniczek doprowadziły do dwóch punktów straty (23-21). Wtedy to do głosu doszła ponownie Kiera Van Ryk, udanymi atakami kończąc tego seta wynikiem 25-22.

Trzeci set wyglądał na przełomowy w tym spotkaniu, dlatego od pierwszej piłki trwała zażarta walka o każdy punkt. Przyjezdne do stanu 6-6 walczyły jak równy z równym, a wyróżnienie w tym fragmencie gry należało się Izabelli Rapacz. Potem udane zagrania Van Ryk, a zwłaszcza duszy zespołu  Jeleny Blagojević przełamały opór rywalek (9-6). Przez kolejne minuty różnica punktowa niemal stała w miejscu, jednak po “kiwce” Van Ryk oraz podwójnym bloku siatkarki ze stolicy Podkarpacia odsadziły rywalki na 5 punktów (17-12). W końcówce seta rozszalała się ponownie Blagojević, podwyższając skutecznymi atakami prymat gospodyń do 8. punktów (22-14). Ta różnica nie uległa zmianie do zakończenia seta (25-17), dającego rzeszowiankom prowadzenie w tym pojedynku 2-1.

Czwarty set konfrontacji był najbardziej zaciętym ze wszystkich. Za wyjątkiem jednego momentu z dwoma punktami przewagi rzeszowianek, do stanu 13-13 trwała walka do upałego. Następnie miejscowe odskoczyły na 2, punkty (15-13, 16-14), ale za chwilę znów był remis. Wyższy bieg na finiszu seta włączyła Efimienko-Młotkowska i Developres był już blisko zakończenia meczu (23-20). Jednak kolejnych okazji rzeszowianki nie przetwarzały na punkty, za to po długiej akcji i błędzie rozegrania na tablicy wyników znów był remis (23-23). Ten końcowy set zdecydowanie podniósł temperaturę meczu i po grze na przewagi zakończył się szczęśliwie dla rzeszowianek, które były lepsze stosunkiem 27-25.

Siatkarki Developresu wykonały plan, zdobywając na starcie 3 punkty.

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – #VOLLEYWROCŁAW 3-1  (22-25, 25-22, 25-17, 27-25 )

MVP: Kiera Van Ryk

Developres SkyRes Rzeszów: Gabriela Polańska, Kiera van Ryk, Magdalena Grabka, Marta Krajewska, Aleksandra Rasińska, Jelena Blagojević, Anna Stenzel, Anna Kaczmar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Lazić, Juliette Fodon-Lebleu, Aleksandra Krzos, Daria Przybyła

#VolleyWrocław: Aleksandra Witkowska, Aleksandra Gancarz, Julia Pańko, Weronika Wołodko, Joanna Chorąża, Natalia Murek, Agnieszka Adamek, Adrianna Szady, Małgorzata Jasek, Karolina Pancewicz, Izabella Rapacz, Anna Bączyńska, Karolina Fedorek, Paula Słonecka,