LSK : Zacięty mecz w Bielsku-Białej

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:25
31 paź 2019, 20:37

W rozegranym awansem meczu XII kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zmierzyły się zespoły dołu tabeli BKS-u Stali Bielsko-Biała i E.Leclerc Radomki Radom. Było to już drugie starcie obu ekip w tym sezonie, po raz kolejny zwyciężyły bielszczanki

Spotkanie lepiej rozpoczęły bielszczanki, dobrze na zagrywce spisywała się Świrad, zawodniczki gości popełniały wiele błędów w przyjęciu ( 4:0 ). Radomianki po chaotycznej grze obu stron odrobiły część strat ( 4:3 ). Po asie Smidowej gospodynie zwiększyły prowadzenie ponownie ( 6:3). Po świetnym bloku Muchy był remis ( 6:6 ) .  Kornelia Moskwa dobrze zagrywała (9:7). Po stronie Radomia świetnie atakowała  Lazcano ( 9:8). Argentynka dorzuciła też kąśliwą zagrywkę ( 10:11). Gra była wyrównana, poziom meczu był jednak niski, siatkarki grały bardzo chaotycznie ( 13:13). Dobrze z pipe’a atakowała Jerkov ( 13:15 ) Radomianki  grały coraz pewniej (15:19). Mocne ataki Różański ciągnęły grę BKS-u ( 20:21). Dobrą zmianę dała też Kowalczyk (21:21) . Znakomicie atakowała Chorwatka Jerkov ( 22:23 ). Ostatecznie Radomka wygrała seta 22:25

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły radomianki ( 1:3 ). Wtedy zawodniczki gospodarzy ruszyły do odrabiania strat i wyszły na prowadzenie ( 5:3). Gra w pierwszej części drugiej partii toczyła się seriami, poziom był nierówny ( 5:7). Przepychankę na siatce wygrała Lazcano ( 6:9). Sprytnie wypychała po bloku Jerkov (7:11).. Kowalczyk zaatakowała w aut ( 8:13). Przewaga Radomki Radom po kolejnym autowym ataku Różański wzrosła do 6 punktów  ( 9:15). Azizova skutecznie atakowała ( 9:17). Zespół z Mazowsza dominował w każdym aspekcie gry (10:19). Dobrze zagrywała Kubacka ( 12:23) . Po autowej zagrywce Wellny było po secie ( 13:25)

Początek 3 seta stał pod znakiem świetnej zagrywki Jerkov ( 1:4). W ataku pomyliła się Kowalczyk ( 2:6 ). Różański z trudem skończyła atak ( 5:6). Zawodniczki BKS dobrze blokowały ( 7:6). Przez blok przedzierała się Kossanyiova ( 10:9). Po punktowej zagrywce Świrad było już 14:11. W róg boiska atakowała Bałuk (15:13). Moskwa skierowała atak w sam środek siatki ( 16:16). Jerkov wyprowadziła radomianki na prowadzenie ( 17:18).Świrad znakomicie blokowała ( 21:19). Szpak serwisem doprowadziła do wyrównania (21:21), po błędzie gospodyń było już 21:22. Świetnie radziła sobie młodziutka Bałuk ( 23:24 ). Gra toczyła się na przewagi, ostatecznie seta zakończył blok Różański ( 28:26)

Czwarty set rozpoczął się wymiana ciosów obu zespołów ( 3:3), (6:6). Kossanyiova kiwnęła w środek boiska (7:6). Po bloku skutecznie atakowała Kowalczyk, a blok dołożyła Różański( 10:7) Szczepańska-Pogoda dobrze zagrywała ( 10:9), w zespole bielskim prym wiodła Różański. Znakomicie w radomskiej ekipie prezentowała się Jerkov ( 11:12). Różański zdobyła punkt z zagrywki (15:13). Zagapiły się radomianki ( 16:14). Po prostej huknęła Azizova doprowadzając do wyrównania ( 18:18). Na środku błyszczała Świrad (21:19), asa serwisowego dołożyła Kowalczyk (22:19). Seta skończyła Kossanyiova, doprowadzając do tiebreaka 25:20

Tiebreaka pewniej zaczął zespół z południa Polski ( 2:0). Azizova szybko doprowadziła do wyrównania 2:2, a po błędzie Różański i  było już (2:3). Bielszczanki wskoczyły na wyższy poziom, a radomianki popełniały błędy ( 7:4 ). Do zmiany stron sytuacja się nie zmieniła ( 8:5). Zejście  Jerkov ( problemy z plecami) wyraźnie było widać w grze zawodniczek gości, bardzo się pogubiły ( 10:6 ). Nerwy wdawały się też w grę gospodyń ( 10:8). Mocno atakowała Kowalczyk ( 13:10 ). Nadzieję w grę ekipy trenera Skroka wtłoczyła Kubacka swoją niezłą zagrywką ( 13:12). Kowalczyk nie wykorzystała meczbola ( 14:14). Ostatecznie zrehabilitowała się kończąc 16:14

BKS – Radomka 3:2 (22:25,13:25,28:26,25:20,16:14)

MVP : Magdalena Kowalczyk

:

BKS : Różański,Kossanyiova,DeHoog, Drabek,Świrad,Szpak, Moskwa, Kowalczyk, Krajewska, Dąbrowska, Wellna

Radomka : Lazcano,Szpak,Kubacka,Mucha,Jerkov,Witkowska,Azizova,Biała, Bodasińka,Bałuk, Szczepańska-Pogoda, Zaborowska,Bałucka