Strona główna Pilka reczna Lublinianki rozszarpały sportową złością Zagłębie

Lublinianki rozszarpały sportową złością Zagłębie

0
Foto: mks.lublin.pl

Lublinianki najlepiej jak mogły powetowały sobie wczorajszą porażkę z Vistalem. W pięknym stylu pokonały gospodynie Final Four Pucharu Polski i wywalczyły trzecie miejsce w tegorocznej edycji.

– Z całych sił będziemy bić się o zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce – zapowiadała przed meczem z Zagłębiem Lubin trener MKS Selgros Sabina Włodek. Te zapowiedzi mocno do serca wzięły sobie jej podopieczne.

Od początku spotkania widać było kto jest w większym gazie. Z Lublinianek kipiała wręcz sportowa złość, a w dodatku z szalejącą w bramce Weroniką Gawlik (MVP spotkania) była to mieszanka wybuchowa. Zagłębie co prawda złapało drugi oddech pod koniec pierwszej połowy, ale Kristina Repelewska szybko wybiła gospodyniom z głowy jakiekolwiek myśli o pozytywnym zakończeniu tej części gry.

Druga odsłona nie przyniosła diametralnej zmiany obrazu gry. Weronika Gawlik kontynuowała koncert w bramce, a z przodu bardzo dobrze radziły sobie wspomniana wcześniej Repelewska, której tonu dotrzymywały Marta Gęga i Alesia Migdaliowa. Przewaga ekipy z Lublina rosła z każdą minutą i ostatecznie podopieczne Sabiny Włodek pokonały Metraco Zagłębie Lubin 27:17 i ostatecznie zajmują trzecie miejsce w tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 17:27 (9:11)

Zagłębie: Chojnacka – Premović 4, Obrusiewicz 1, Wiertelak 4, Lalewicz, Semeniuk 2, Grzyb, Belmas, Paluch, Jochymek 2, Walczak 2, Konofał 2, Załęczna

Lublin: Gawlik – Repelewska 5, Quintino 1, Gęga 8, Kocela 2, Drabik, Skrzyniarz 1, Szarawaga 1, Bijan 1, Rola, Kozimur 1, Migdaliowa 5, Charzyńska 2

Komentarze