Łuczniczka powróciła na zwycięski tor

5 lis 2016, 18:29

Łuczniczka Bydgoszcz podejmowała na swoim terenie zawodników MKS Będzin w ramach meczu 7. kolejki PlusLigi. Mecz zakończył się w trzech setach na korzyść gospodarzy (25:23, 25:18, 25:19).

Łuczniczka na początku spotkania zdobyła prowadzenie 2:0. Po zepsutej zagrywce Marcina Walińskiego wynik wynosił 7:4. Po skutecznym ataku Igora Yudina gospodarze powiększyli swoją przewagę na 10:6. Przyjezdni zbliżyli się na dwa punkty (12:10). Skromna przewaga gospodarzy cały czas się utrzymywała (16:14), aż nagle będzinianie zbliżyli się na punkt (17:16). Roberts psując zagrywkę pozwolił na odzyskanie dwu punktowego prowadzenia (18:16). Atak Milana Katicia i blok Mateusza Sacharewicza ustalił wynik na 20:17. Ataki Artura Ratajczaka pozwoliły na odrobienie dwóch punktów (20:19). Końcówka seta zapowiadała się bardzo emocjonująco, gdyż na tablicy widniał remis 22:22. Łuczniczka zdobyła dwa kolejne punkty, a zarazem piłkę setową (24:22). Po ataku Yudina gospodarze zdobyli pierwszego seta 25:23.

Na początku drugiej partii bydgoszczanie prowadzili dwoma punktami (4:2), jednak później przez długi czas utrzymywał się remis (10:10). Dwa ataki Bartosza Filipiaka wyprowadziły zespół Łuczniczki na prowadzenie (14:12). Błąd serwisowy Seifa i wynik wynosił 18:14. W decydującą fazę gospodarze wchodzili z prowadzeniem 21:16. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Łuczniczki Bydgoszcz 25:18.

Goście na początku trzeciej partii wyszli na prowadzenie 3:5. Błąd Araujo doprowadził do remisu 8:8. Po błędzie Walińskiego Łuczniczka wyszła na dwupunktowe prowadzenie (14:12). Przewaga dwóch oczek wciąż się utrzymywała (18:16). W końcową część partii gospodarze wchodzili z  prowadzeniem 20:18. Kolejne punkty padały łupem drużyny trenera Makowskiego i ostatecznie zwyciężyła 25:19.

Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

MVP: Patryk Szczurek

Łucznika Bydgoszcz: Nowakowski, Katić, Yudin, Filipiak, Szczurek, Sacharewicz, Czunkiewicz, Sieńko, Rohnka, jurkiewicz, Gromadowski, Bobrowski

MKS Będzin: Waliński, Roberts, Rejno, Araujo, Kozub, Ratajczak, Potera, Seif, Peszko, Piotrowski, Przybyła, Stysiał, Woch, Russell