Ludzie z Nizin bez problemów odprawiają Husarię

14 maj 2016, 14:21

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego nie zwalnia tempa. Tym razem na inaugurację kolejki Primacol Lowlanders Białystok podejmował Husarię Szczecin. “Ludzie z Nizin” nie okazali się jednak gościnni, wygrywając wysoko 40:0.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze- najpierw wybronili serię ofensywną, a następnie po 2 bardzo dobrych akcjach biegowych Michaela Kagafasa zbliżyli się pod pole punktowe rywali. Tam zdecydowali się na 4 próbę, w której Jarabi Harris wykonał skuteczną akcję biegową na przyłożenie. Podwyższenie za 1 punkt zostało jednak zablokowane, więc prowadzili 6-0. Husaria odpowiedziała za sprawą Dylanna Raucha, który dobrymi podaniami i akcjami biegowymi przybliżył gości do pola punktowego Lowlanders. Goście zatrzymali się dopiero na ok 17 jardów od linii, jednak ich field goal za 3 punkty został zablokowany.

Druga kwarta rozpoczęła się od dobrej gdy obronnej Husarii. Ponownie bardzo dobry mecz rozgrywał Christian Foster, który wymusił stratę na rywalach. Na nic się to jednak zdało, gdyż  Kacper Kajewski zaliczył przechwyt i dobiegł z piłką prawie pod samą linię pola punktowego przeciwników. Gospodarze zamienili go na przyłożenie w 3. próbie, które zaliczył Long po podaniu od Harrisa. Za 1 punkt tym razem skutecznie podwyższył znany z Familiady Artur Zalewski. Po chwili przechwyt zaliczył Tomasz Żukowski, który zamienił go na kolejny touchdown. Pod koniec przechwyt zaliczył jeszcze Wojciech Pacewicz, po którym bardzo dobrą serię ofensywną zaliczyli gospodarze, zakończoną drugim przyłożeniem Longa po po kolejnym, 20 jardowym podaniu od Harrisa. Za 1 kolejny raz podwyższył Zalewski, i na przerwę Lowlanders schodzili przy prowadzeniu 27:0.

Po przerwie gracze Husarii wyszli bardzo zmotywowani, rozpoczęli od krótkiego wykopu, po którym przechwyt zaliczył specjalista w tej dziedzinie Christian Foster. Przyjezdni nie poszli jednak za ciosem i zakończyli swoją serię ofensywną po trzech próbach. “Ludzie z Nizin” natomiast konsekwentnie przesuwali się pod linię punktową rywali. Seria ta zakończyła się ostatecznie przyłożeniem Bartka Trubaja, który złapał piłkę po podaniu Harrisa. Standardowo za 1 podwyższył Zalewski i było już 34:0.

W czwartej kwarcie przechwyt dla Husarii zaliczył Jerzy Wieczorek, jednak kolejny raz przyjezdni nie byli w stanie tego wykorzystać. Na zakończenie meczu kolejne przyłożenie w akcji biegowej zaliczył Jarabi Parker, który ustali wynik spotkania na 40:0 dla Primacol Lowlanders Białystok.