Strona główna Siatkówka PlusLiga Łukasz Kadziewicz kończy karierę!

Łukasz Kadziewicz kończy karierę!

0

Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy  Łukasza Kadziewicza z dziennikarzem Polsat Sportu, środkowy zdecydował się zakończyć swoją karierę.

“Niestety, każdy zawodnik ma swój limit. Ja nie będę na siłę kraść jeszcze trochę sportowego czasu. Chciałbym już zacząć coś nowego. Oczywiście, chcę zostać przy siatkówce i przy sporcie, bo to całe moje życie. Czas jednak najwyższy powiedzieć sobie: dość.” – tak swoja decyzję uzasadnił jeden z najsłynniejszych polskich siatkarzy.

Łukasz Kadziewicz był reprezentantem Polski w latach 2001-2009. W tym czasie dwa razy wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich, a w 2006 roku zdobył ze swoją drużyną Wicemistrzostwo Świata. Uczestniczył również w Lidze Światowej 2007, a także Mistrzostwach Europy w tym samym roku.

W swojej karierze występował w wielu klubach m.in. w AZS-ie Olsztyn, Jastrzębskim Węglu, Gazpromie Surgut, Biełogorie Biełgorod, także Casa Modena. Razem ze swoją drużyną 3 razy zdobył Wicemistrzostwo Polski (raz z AZS-em, a 2 razy z drużyną z Jastrzębia), a raz Wicemistrzostwo Rosji (z ekipą z Biełgorodu). Przez ostatnie dwa sezony bronił barw Cuprum Lubin.

Co więc po zakończeniu kariery będzie robił jeden z siatkarzy obdarzony największą charyzmą?

“Bardzo chciałbym spróbować, ale jak każda młoda osoba w mediach musiałbym dostać szansę. Mówię “młoda”, bo wszystko, co zacząłbym robić, byłoby dla mnie nowe.” – polski siatkarz nie ukrywa, że chciałby spróbować swoich sił w mediach.

Po chwili jednak podkreślił, że w ciągu najbliższych tygodni rozstrzygnie się co będzie robił po zakończeniu kariery. Zaznaczył, że nie kończy swojej przygody z siatkówką i “na pewno się z Kadziewiczem będziecie musieli pomęczyć”.

źródło: www.polsatsport.pl

Komentarze