Strona główna Siatkówka PlusLiga Łukasz Kozub w Treflu Gdańsk!

Łukasz Kozub w Treflu Gdańsk!

0
Trefl Gdańsk

21- letni rozgrywający Łukasz Kozub związał się na dwa lata kontraktem z Treflem Gdańsk. Kozub ma na swoim koncie m.in mistrzostwo świata i Europy kadetów oraz juniorów.

Jego pierwszym klubem był AKS Resoia Rzeszów w rodzinnym Rzeszowie. W 2016 roku zadebiutował na plusligowych parkietach występując w ekipie MKS-u Bedzin, gdzie grał przez dwa sezonu. Potem w połowie ligowego sezonu przeszedł z Będzina do Asseco Resovii. W minionych sezonach ligowych spędził na boisku łącznie 225 sety w 76 meczach. W nadchodzących rozgrywkach będzie bronić barw ekipy Trefla Gdańsk.

Sam Kozub mówi:

Uważam, że przyjście do Gdańska będzie dobrym impulsem w mojej przygodzie z siatkówką. Fajnie jest grać w nowych miejscach, poznawać wielu zawodników, różne szkoły trenerskie – mówi o transferze Łukasz Kozub. – Myślę, że to kolejny krok w przód w mojej karierze. Trefl Gdańsk to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, a najlepszym przykładem tego jest chociażby Damian Schulz, który spędził tutaj cztery lata, robiąc niesamowity postęp. Liczę na taki sam progres

21 latek ma wiele sukcesów w młodzieżowej kadrze. Pierwszy krążek z reprezentacją Polski wywalczył w 2013 roku podczas Międzynarodowego Turnieju EEVZA Kadetów. Kolejno w 2015 roku w biało-czerwonych barwach triumfował w aż trzech zmaganiach – mistrzostwach Europy kadetów, podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy oraz mistrzostw świata kadetów. Rok później jako junior stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy w kategorii juniorów, a w 2017 roku złoty krążek przywiózł także z mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.

Szkoleniowiec “gdańskich lwów” patrzy na Kozuba z bardzo optymistycznej strony:

Bardzo chciałem pozyskać Łukasza do drużyny, ponieważ jest to zawodnik, który już od kilku lat występuje w PlusLidze, ma za sobą regularne i dobre występy w MKS-ie Będzin. Podoba mi się jego gra, ponieważ widać, że ma naturalny talent do bycia rozgrywającym, dużo widzi  na boisku i potrafi dostosować rozegranie do aktualnej sytuacji – mówi Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk. – Za jego wyborem przemawiały także sukcesy odniesione w reprezentacji Polski w kategoriach kadetów i juniorów. Myślę, że jest to zawodnik, który przy ciężkiej pracy może bardzo dużo zyskać i zrobić duży krok do przodu w siatkówce seniorskiej. W Treflu Gdańsk rywalizacja na tej pozycji zapowiada się bardzo ciekawie

Nowy zawodnik Trefla Gdańsk aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry, która przygotowuję się do XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Trenuje pod okiem znakomitych trenerów, a niegdyś polskich reprezentantów Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego.

 

Komentarze