Łukasz Różański zawalczy w Arabii Saudyjskiej? “Pracujemy nad tym”

11 sie 2023, 16:40

W kwietniu Łukasz Różański (15-0, 14 KO’s) pokonał Alena Babicia (11-0, 10 KO’s) na gali w Rzeszowie i został mistrzem świata WBC w kategorii bridger. Ten tytuł odebrać będzie chciał mu najprawdopodobniej Badou Jack (28-3-3, 17 KO). Szwed potwierdził, że jego obóz pracuje nad walką z Polakiem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Łukasz Różański kontra Badou Jack pod koniec listopada

Długo nie było wiadomo, kto będzie kolejnym rywalem Łukasza Różańskiego. Najwięcej mówiło się pojedynku z obowiązkowym pretendentem Kevinem Lereną. Przetarg na tę walkę został jednak odwołany, a obozy obu pięściarzy skupiły się na szukaniu innych rywali. W związku z tym pojawiły się nawet plotki, że Różański może wrócić do wagi ciężkiej, gdzie mógłby liczyć na pojedynki z bardziej medialnymi przeciwnikami.

W lipcu magazyn “The Ring” donosi, że polski zawodnik nigdzie się nie wybiera, a w pierwszej obronie tytułu zmierzy się z Badou Jackiem. Szwedzki pięściarz w wywiadzie, który ukazał się na oficjalnej strony federacji World Boxing Council, przyznał, że negocjacje w sprawie tej walki trwają. Opowiedział również o swoich szansach w potencjalnej walce z Różańskim.

Pracujemy nad tą walką. Chciałbym wrócić na ring jak najszybciej, prawdopodobnie jeszcze jesienią. […] Różański ma przewagę fizyczną i siłową. Jest większy ode mnie, ale ja wierzę w siebie. Mam większe doświadczenie i jestem lepszym zawodnikiem. Ogień we mnie jeszcze nie zgasł – powiedział Badou Jack.

Dla Badou Jacka będzie to szans na zdobycie czwartego pasa mistrzowskiego w karierze. Zawodnik to aktualny czempion federacji WBC w wadze junior ciężkiej. W przeszłości dzierżył tytuły mistrzowskie WBA Regular w wadze półciężkiej i federacji WBC w wadze super średniej.

Szwedzki pięściarz w dalszej części wywiadu przyznał, że walka ma odbyć się na gali w Arabii Saudyjskiej. Media wskazują, że pojedynek powinien zostać zaplanowany na listopad.


Liga Typerów Polski-Sport.pl

Anthony Joshua – Robert Helenius (12.08): Zakłady, Typy, Zapowiedź. Karta walk gali w Londynie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA