Strona główna Bez kategorii Maciej Paterski dla polski-sport.pl: Z pewnością był to najlepszy sezon w karierze

Maciej Paterski dla polski-sport.pl: Z pewnością był to najlepszy sezon w karierze

0

P-S Maciek za kilka dni mistrzostwa świata, będziecie bronić tęczowej koszulki Michała Kwiatkowskiego, więc presja jest dość duża, jak według ciebie będzie wyglądał ten wyścig?

Tak bronimy koszulki mistrza świata i wiemy, że będzie ciężko, ale mamy bardzo mocny skład i nie pozostaje nic innego, jak myśleć pozytywnie i pojechać dobry wyścig. Jak będzie wyglądał wyścig to trudno przewidzieć. To są mistrzostwa świata!

P-S Jak oceniasz trasę w amerykańskim Richmond?

Myślę, że trasa odpowiada każdemu z kadrowiczów i myślę, że każdemu z nas będzie ona pasować. Na pewno jest łatwiejsza niż w Ponferradzie, ale są na niej krótkie i strome podjazdy z kostka brukową.

P-S W tym roku ciężej będzie kontrolować wyścig jest was zdecydowanie mniej niż rok temu, więc jaką macie taktykę w tym roku?

Jest nas 6 zawodników i nie mam pojęcia na razie jaka będzie taktyka. Dowiem się tego przed wyścigiem. Myślę, że w tym roku na pewno całego ciężaru pogoni nie będziemy brali na siebie.

P-S W zeszłym roku w Ponferradzie pojechałeś kapitalnie, więc chyba nastawienie przed Richmond znakomite?

Nastawienie jest ok, ale jaka będę miał dyspozycje w niedzielę to trudno mi powiedzieć. Na wyścigach poprzedzających mistrzostwa świata było w kratkę, raz dobrze a raz źle. Mam nadzieję, że niedziela będzie dla mnie dobra.

P-S. Początek sezonu w twoim wykonaniu był kapitalny później od Giro coś się popsuło czym ten spadek był spowodowany?

Początek sezonu był bardzo dobry i bardzo długi dla mnie wiec już na Giro trochę zapłaciłem zmęczeniem i ciężko było odżyć.

P-S W tym roku miałeś kilka znaczących sukcesów m.in wygrana w Tour of Croatia, zwycięstwo na 1. etapie Vuelta a Catalunya wygrana klasyfikacja górska w TdP czy 9 miejsce na Amstel Gold Race, a kilka ważnych wyścigów jeszcze przed sobą. Czy to był najlepszy sezon w twojej karierze?

Z pewnością najlepszy sezon w karierze. Dał mi dużo satysfakcji i wiary w siebie.

P-S Czy te 4 lata w ekipie Cannondale uważasz za stracone czy dało Ci to duże doświadczenie? Miałeś kilka sukcesów ale po powrocie do kraju wyniki były dużo lepsze.

W Cannondale było wiele czynników wpływających na to, takich jak inny styl ścigania. Byłem bardziej do pomocy mocniejszym zawodnikom i jakoś głowa juz nie myślała o walce w wyścigu. Następna ważna sprawa była zmiana trenera.

P-S. Już wiesz jak będzie wyglądał przyszły sezon? Zostajesz w CCC Sprandi Polkowice?

Następne dwa sezony spędzę w grupie CCC. Na pewno będziemy mieli nadal bogaty kalendarz wiec będzie gdzie się pokazać.

Wywiad przeprowadził Karol Dziambor

Komentarze